Jak vybírat a adaptovat nového pedagoga/průvodce a nové rodiče

27.4.2022 9:00 - 27.4.2022 12:00

Tento webinář je sestaven dle poptávky komunity lesních školek, která se s tímto tématem často potýká jako s problémem a žádá znát nástroje, jak tomuto problému předcházet, jakou dělat prevenci.

Podíváme se společně na techniky výběrového řízení, jak pečlivě hledat pedagogy/průvodce. Vyjmenujeme si seznam pravidel, jak pracovat se zaměstnancem. Určitě jsou k tomuto tisíce příruček a manuálů, my si to povíme zjednodušeně, neboť nemáme k dispozici žádné "personální oddělení", a s ohledem na specifika práce právě v LMŠ/LK.
Zaměříme se na možnosti adaptace dítěte ve školce a rovněž, jak nejlépe připravit nové rodiče na školní rok v LMŠ/LK. Řekneme si výčet způsobů, jak udržovat rodiče v kontaktu se školkou, aby chápali, proč se tam děje, co se tam děje, proč se to dělá, jak se to dělá, viděli v tom smysl, tak jak ho vidíme my, a abychom získali jejich důvěru.

Dobrovolná příprava účastníků na webinář: Vy, kteří máte již zpracovaný školní řád, prosím přečtěte si, jak v něm máte definovánu spolupráci a komunikaci s rodiči, a kapitolu o právch a povinnostech dětí a zákonných zástupců (kapitola je pro LMŠ ve školním řádu povinná). 

Webinář povede Šárka Nekudová, která je zakladatelkou, ředitelkou a pedagožkou spolku Frank Bold Kids (2011), LMŠ Sýkorka (2011) a LK Medlánka (2016), od roku 2018 je členkou Rady ALMŠ a od roku 2020 členkou Skupiny pro kvalitu ALMŠ. Vystudovala Filozofickou fakultu MU a Pedagogickou fakultu MU, obor Speciální pedagogika (logopedie, surdopedie). Šárka má tři děti, ráda chodí do přírody na čundry, do hor, plave, jezdí na vodu, běhá, lyžuje, horolezí, noří se do ledové vody s metodou dýchání Wima Hofa, hraje amatérské divadlo, navštěvuje divadla, aktivně se zapojuje do místních aktivit ve městě Brně a baví jí spojovat lidi, kteří mají zájem dělat něco pro společnost. Šárka poskytuje poradenství lesním školkám v procesu zakládání, a také při sestavení strategického plánu školky - vize, hodnoty, profil absolventa školky.


Termín konání:  středa 27. 4. 2022 od 9:00 do 12:00

Pro koho: primárně pro koordinátory a ředitele LMŠ/LK, webinář bude přínosný i pro průvodce

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. 

Cena: 890 Kč pro členy ALMŠ / 1 090 Kč pro ostatní. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma.

Přihlásit se můžete ZDE.

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.  

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se