Jak vybírat a adaptovat nového pedagoga/průvodce a nové rodiče

18.5.2023 9:00 - 18.5.2023 14:00

Tento webinář je sestaven dle poptávky komunity lesních školek, která se s tímto tématem často potýká jako s problémem a žádá znát nástroje, jak tomuto problému předcházet, jakou dělat prevenci.

V prvním bloku (9:00 - 11:00) se společně podíváme na techniky výběrového řízení, jak pečlivě hledat pedagogy/průvodce. Vyjmenujeme si seznam pravidel, jak pracovat se zaměstnancem a co dělat proto, abychom si ho udrželi. Určitě jsou k tomuto tisíce příruček a manuálů, my si to povíme zjednodušeně, neboť nemáme k dispozici žádné "personální oddělení", a s ohledem na specifika práce právě v lesních školkách.
V druhém bloku (12:00 - 14:00) se zaměříme na možnosti adaptace dítěte ve školce a rovněž, jak nejlépe připravit nové rodiče na školní rok v lesní školce. Řekneme si výčet způsobů, jak udržovat rodiče v kontaktu se školkou, aby chápali, proč se tam děje, co se tam děje, proč se to dělá, jak se to dělá, aby v tom viděli smysl, tak jak ho vidíme my, a abychom získali jejich důvěru.

Dobrovolná příprava účastníků na webinář: Vy, kteří máte již zpracovaný školní řád, prosím přečtěte si, jak v něm máte definovánu spolupráci a komunikaci s rodiči a kapitolu o právech a povinnostech dětí a zákonných zástupců (kapitola je pro LMŠ ve školním řádu povinná). 

 

O lektorce:
Šárka Nekudová je zakladatelkou, ředitelkou a pedagožkou spolku Frank Bold Kids (2011), LMŠ Sýkorka (2011) a LK Medlánka (2016), od roku 2018 je členkou Rady ALMŠ a od roku 2020 členkou Skupiny pro kvalitu ALMŠ. Vystudovala Filozofickou fakultu MU a Pedagogickou fakultu MU, obor Speciální pedagogika (logopedie, surdopedie). Šárka má tři děti, ráda chodí do přírody na čundry, do hor, plave, jezdí na vodu, běhá, lyžuje, noří se do ledové vody s metodou dýchání Wima Hofa, hraje amatérské divadlo, navštěvuje divadla, aktivně se zapojuje do místních aktivit ve městě Brně a baví jí spojovat lidi, kteří mají zájem dělat něco pro společnost. Šárka poskytuje poradenství lesním školkám v procesu zakládání a také při sestavování strategického plánu školky - vize, hodnoty, profil absolventa školky.

Pro koho: primárně pro koordinátory a ředitele LMŠ/LK, webinář bude přínosný i pro průvodce

Termín konání:  čtvrtek 18. 5. 2023 od 9:00 do 11:00 a od 12:00 do 14:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. 

Cena: 990 Kč pro členy ALMŠ / 1 290 Kč pro ostatní. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma.

Přihlásit se můžete zde.  

 

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se