Hygienické minimum - webinář 2/2

24.9.2020 9:00 - 24.9.2020 13:00

Webinář, který Vám pomůže vyřešit otázky týkající se základní hygieny v lesních klubech a lesních mateřských školách. Probereme praktické náměty zasazené do toho, čemu se říká správná hygienická praxe.

Budeme se společně věnovat těmto tematickým okruhům:

  • zázemí jako celek, rozdělení čistých a špinavých zón, návaznost jednotlivých prvků zázemí a denního rytmu;
  • odpady a kompostování,
  • pitná vs. dešťová voda,
  • mytí rukou včetně zajištění vody v zázemí,
  • mytí rukou v terénu,
  • jídlo od rodičů a vaření s dětmi,
  • catering v zázemí, školní stravování
  • základní terminologie a hygienické minimum pro tvorbu HACCP (tvorbě HACCP je věnován samostatný seminář),
  • toalety,
  • nemocné dítě v kolektivu, očkování.

Cílem setkání je prezentovat příklady jednoduchých optimálních řešení v lesních klubech a MŠ. V každé oblasti budou představena základní pravidla, kterými se oblast řídí, a praktická řešení v prostředí lesních školek. Na základě zkušeností z kontrol z hygieny upozorníme na časté chyby a záměny důležitých pojmů. Prosíme pročtěte si předem související dokumenty v Infobalíčku (zejména kapitolu 11) a připravte si otázky. 

Webinář povede Bc. Magda Kvítková. Magda strávila školní část svého studia na oboru Studia občanského sektoru. Věnovala se však zejména praxi (NROS, NNO poskytující sociální služby, MŠMT), která jí pomohla získat přehled o českém neziskovém sektoru a bariérách jeho fungování. Od začátku svého působení v Asociaci lesních MŠ má na starosti zejména oblast legislativy. Je v kontaktu s lesními i kamennými MŠ, zajímá se o jejich potřeby a zejména legislativní překážky jejich fungování. V oblasti legislativy Magda poskytuje také konzultace, lesní kluby její služby oceňují zejména při zakládání či transformaci na lesní MŠ. 

Pro koho: Přihlásit se mohou pouze členové ALMŠ, kteří si předem pročetli Infobalíček.

Webinář je vzhledem ke své délce rozdělen na dvě části:
Datum konání 1. části webináře: čtvrtek 17. 9. 2020, 9:00 - 13:00
Datum konání 2. části webináře: čtvrtek 24. 9. 2020, 9:00 - 13:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou den před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Cena: 1 290 Kč pro členy ALMŠ. Cena je za obě části webináře. Sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. Slevy je možné uplatnit až po naplnění nezbytné minimální kapacity. 

Přihlášky: zde

 

Kontakt: Martina Dvořáková martina.dvorakova@lesnims.cz

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se