Hygiena v lesní školce

4.11.2022 9:00 - 4.11.2022 13:00

Webinář, který Vám pomůže vyřešit otázky týkající se hygieny v lesních klubech a lesních mateřských školách. Praktické náměty zasazené do toho, čemu se říká správná hygienická praxe.

Webinář zaměřený na základní oblasti hygieny v lesních školkách se bude věnovat těmto tematickým okruhům: 

  • zázemí jako celek, čistá a špinavá zóna,
  • základní pravidla pro provoz výdejny lesní MŠ z hlediska požadavků na zázemí,
  • jídlo od rodičů a vaření s dětmi z hlediska požadavků na zázemí,
  • mytí nádobí a řešení všech druhů odpadů vznikajících v lesních školkách,
  • toalety v lesních školkách,
  • pitná vs. dešťová voda,
  • mytí rukou včetně zajištění vody v zázemí,
  • mytí rukou v terénu,
  • nemocné dítě v kolektivu, očkování.

Cílem webináře je prezentovat příklad jednoduchého optimálního řešení a možných variant. V každé oblasti budou představena základní pravidla a praktická řešení v prostředí lesních školek. Na základě zkušeností z kontrol z hygieny upozorníme na časté chyby a záměny důležitých pojmů. Prosíme přečtěte si předem související dokumenty v Infobalíčku a připravte si otázky.  

Webinář se nebude věnovat administrativnímu nastavení stravování v lesních MŠ ani klubech (školní stravování je odlišné od stravování v lesním klubu), pravidlům pro vaření s dětmi či výdeji jídla, ani pravidlům pro správnou hygienickou praxi osob vydávajících jídlo. Otázce stravování ve všech jeho podobách se podrobně věnuje návazný webinář Hygienické minimum ve stravování a HACCP (2. 12. 2022 a 9. 12. 2022). 

O lektorce:
Bc. Magda Kvítková strávila školní část svého studia na oboru Studia občanského sektoru. Věnovala se však zejména praxi (NROS, NNO poskytující sociální služby, MŠMT), která jí pomohla získat přehled o českém neziskovém sektoru a bariérách jeho fungování. Od začátku svého působení v Asociaci lesních MŠ má na starosti zejména oblast legislativy. Je v kontaktu s lesními kluby, lesními i kamennými MŠ, zajímá se o jejich potřeby a zejména legislativní překážky jejich fungování. V oblasti legislativy Magda poskytuje také konzultace, lesní kluby její služby oceňují zejména při zakládání či transformaci na lesní MŠ. 

Pro koho: pro všechny, kdo se v lesní školce zabývají hygienou. Je vhodný jak pro koordinátorky/ředitelky, tak pro nové zaměstnance, které je třeba seznámit s pravidly pobytu s dětmi (proč jsou pravidla nastavena tak, jak jsou). Důrazně doporučujeme, aby se účastníci seznámili s relevantními kapitolami z Infobalíčku. Probíraných témat je hodně a výrazně Vám to usnadní orientaci. Přednost při přihlašování mají členské organizace. 

Kdy: pátek 4. 11. 2022, 9:00 - 13:00

Kde a jak: Setkání se bude konat ONLINE. Přihlášení účastníci dostanou den před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Cena: 990 Kč pro členy ALMŠ / 1290 Kč ostatní.
Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma.

Přihlásit se můžete ZDE.

 

Storno podmínky Školy lesem najdete zde. Prosím, věnujte jim pozornost, stejně tak jako storno podmínkám webináře, které jsou uvedeny v závěru přihlašovacího formuláře. 

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se