EXPEDICE: Bobři (Plzeň)

2.5.2016 9:00

Asociace lesních mateřských škol pořádá třetí cyklus přírodovědných expedic pro pedagogy. Letos je podpořen nadačním fondem Zelený poklad. V průběhu roku 2016 se v Plzni uskuteční tři výpravy do přírody. Pedagogové všech MŠ v Plzni se během nich mohou nechat inspirovat, jak s dětmi v přírodě poznávat základní druhy rostlin a živočichů. V těchto dnech probíhá přihlašování na první dvě letošní expedice, které se budou konat 2. května a 26. května.

Pětihodinové expedice do přírody ale naučí více než vyhledat a poznat rostliny a živočichy typické pro dané roční období. Výpravy konající se za každého počasí připomenou, jak se vhodně vybavit do přírody, zásady pro manipulaci se živočichy s ohledem na práci s dětmi i bezpečnost při výletech za dobrodružstvím. 

Expedicemi budou provázet nejen odborníci na přírodu, ale také zkušení průvodci s vedením programů pro předškolní děti, praxí se zážitkovou pedagogikou a dobrou znalostí místních lokalit. Na základě předchozích zkušeností bude letos kladen důraz zejména na přípravu expedic právě pro děti.

 

Na prvním, jarním setkání, se bude pozorovat okolí Úhlavy. Velká část expedice bude věnována pro děti tolik lákavým bobrům, kteří se v posledních letech dostali téměř do centra Plzně, a neváhají přetvářet okolí řek podle svého. Další část expedice bude probíhat na naučné stezce na Homolce. Stopovat se bude kromě bobra evropského i spoustu dalšího, co v přírodě na jaře běhá, plazí se, roste, anebo létá. Účastníky bude doprovázet Mgr. Michaela Kopečková, předsedkyně sdružení Ametyst odpovědná za odborné práce v programu Ochrana přírody, didaktický doprovod bude Veronika Formánková z LMŠ Větvička. První expedice se koná 2. 5. 2016 od 9h. Sraz je na parkovišti před Škodaparkem, v ulici Malostranské u Radbuzy.

Druhá expedice je věnována převážně houbám. Expedicí bude doprovázet pan Zdeněk Hájek, jehož tel. číslo mají ve Fakultní nemocnici v Plzni pro případné konzultace při otravě houbami. Druhá expedice se koná 26. 5. 2016. 

Třetí expedice se chystá na podzim, dozvíte se o ní na webu www.lesnims.cz a účastníci předchozích dvou expedic a další zájemci budou informováni emailem.

 

Přihlášku na kteroukoliv z cyklu tří expedic lze vyplnit zde: http://bit.ly/1VoyZ8b

 

Přírodovědné expedice jsou díky podpoře NF Zelený poklad pro pedagogy z Plzně zdarma.

 

Kontakt: Martina Dvořáková, tel: 604 569 166, e-mail: martina.dvorakova@lesnims.cz.

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se