Divnoděti

26.1.2023 17:00 - 26.1.2023 20:00

Přednáška o inkluzivním vzdělávání v podmínkách lesní mateřské školy. Co je to ta inkluze? Co je cílem inkluzivní reformy a proč vlastně byla zavedena?

"Do první inkluze jsme vlítli srdcem... Neměli jsme zkušenosti. Bylo to pro nás veliký překvapení, že nejsme schopni to dítě zvládnout."

Přednáška o inkluzivním vzdělávání v podmínkách lesní mateřské školy. Lektorka v roce 2019-2020 zkoumala, jak se daří v lesních mateřských školách vzdělávat děti, které potřebují v nějaké oblasti více podpory. Během výzkumu objevila několik společných témat a vytvořila metodický materiál.

 

  • Jak pracovat s názvoslovím a jak korektně mluvit o odlišnosti?
  • Jak se daří pedagogům, a co jim pomáhá poskytovat podporu dětem, jejich rodinám a v neposlední řadě i sami sobě? 
  • Jak mluvit o odlišnosti s dětmi a rodiči?
  • Jak spolupracovat s kolegy a kolegyněmi, jak připravit plán pedagogické podpory?
  • Kdy je na místě poradit se s odborníky?
  • Které strategie zvládání výzev fungují a které ne?
  • Příroda a děti se speciálními vzdělávacími potřebami - jde to vůbec dohromady?

 

O lektorce:
Johana Passerin působí jako průvodkyně v lesních MŠ již od roku 2010, od roku 2014 pak v lesní mateřské škole Hvězdy v lese, kterou založila a vede. Cenné zkušenosti získává na studijních stážích v zahraničí (Německo, Dánsko, Izrael, Švédsko, Skotsko, Island). Absolvovala čtyřleté studium waldorfské předškolní pedagogiky, mnoho stáží v předškolních zařízeních a je kvalifikovanou chůvou pro děti od narození do začátku školní docházky. Absolvovala obor Speciální pedagogika předškolního věku - učitelství pro MŠ na Univerzitě Palackého, kde dále studuje Muzikoterapii. Lesním školkám poskytuje konzultace a kolegiální podporu, přednáší zejména na téma volná hra, pohádky, svátky a tradice a potřeby malého dítěte. Je členkou Rady a Skupiny pro kvalitu ALMŠ. 

 

Pro koho: workshop je určen pedagogům lesních MŠ i klubů, chůvám a pečovatelům.

Kdy: čtvrtek 26. 1. 2023, 17:00 - 20:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Cena: 890 Kč pro členy ALMŠ / 1090 Kč pro ostatní. Sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. Slevy je možné uplatnit až po naplnění nezbytné minimální kapacity. 

Přihlásit se můžete zde

 

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se