Bláto! - ZRUŠENO

14.4.2023 9:00 - 14.4.2023 17:00

Proč nás bláto láká, co s námi dělá a k čemu ho můžeme prakticky využít?

Zveme na badatelskou výpravu za taji a pestrostí suché i mokré hlíny!

Seminář se uskuteční v krásném prostředí starého lomu v Moravském krasu. Čas je rozdělený do několika bloků teorie i praktických činností a námětů pro práci průvodce. Společně si projdeme také úskalí práce s hlínou a blátem v našich školkách a jak s nimi pracovat.

Hlína je materiál, který je tvárný, živý, láká k doteku a proměně. V několika blocích se seznámíme s různými rovinami práce s ní. Hlína nám bude ožívat pod rukama a necháme jí promlouvat a inspirovat nás s ohledem na specifika práce s předškolními dětmi. Barevné hlíny z místního lomu využijeme i k výrobě vlastních hliněných barev a nastíníme si možnosti jejich využití v praxi.

O lektorce:

Mgr. Klára Krchňavá vystudovala obor Speciální pedagogika na UK v Praze, a obor Etika na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Vzdělání si doplňuje dalšími kurzy. V životě ji nejvíce ovlivnil a nasměroval kurz Respektovat a být respektován s manželi Kopřivovými. V roce 2010 založila DLK Stromík, o dva roky později DLK Mariánka, oba kluby jsou nyní lesní mateřskou školou. Ve školkách pracuje jako ředitelka a pedagožka. Konzultuje zejména v oblasti zakládání lesních školek, vede kurzy tvoření s přírodními materiály s arteterapeutickými prvky. 

Termín konání: pátek 14. 4. 2023 od 9:00 do 17:00

Místo konání: bývalý lom Seč, Rudice (mapa), cca půl hodiny od původního místa konání. LMŠ Stromík v Pozořicích u Brna (mapazůstává možným místem konání pro případ nepříznivého počasí. 

Doprava bude řešena přímo s přihlášenými, využijeme autobus č. 201 v 8:00 ze zastávky Brno - Stará Osada do Jedovnic, odtud svoz autem nebo spolujízdu ze zastávky Brno - Stará Osada až na místo konání.

Sebou: vhodné oblečení, svačina, oběd, pití, uzavíratelné nádoby na hlínu, lopatka (ideálně kovová), pro otužilce plavky

Cena: 1 590 Kč pro členy ALMŠ / 1 990 Kč pro ostatní.  

Přihlásit se můžete zde. 

 

Storno podmínky Školy lesem najdete zde

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se