Krok za krokem ke vstupu do registru MŠMT

Zveřejněno: 23. 11. 2016

<  Zpět na výpis

Jako za starých časů zasedneme společně do kruhu a budeme sdílet vše, co o této nové legislativní příležitosti víme. Budeme pracovat každý s vlastním počítačem a návrhem potřebných dokumentů, které budou účastníkům upřesněny v potvrzovacím emailu. Cenné budou vámi zjištěné informace získané od referentů školství na vašich krajských úřadech. Za ALMŠ vyjednáváme účast zástupce státní správy na semináři (školského odboru).

V rámci postupu do registru krok za krokem probíhají tři navazující semináře. První se konal v prosinci, další v příštích dnech a poslední koncem jara.

  1. podklady potřebné k podání žádosti o registraci, sestavení popisu personálního, majetkového a finančního zajištění provozu, osnova Školního vzdělávacího programu, diskuze o jeho základních bodech nezbytných pro registraci. 
  2. zbývající doklady potřebné k úspěšnému přijetí do registru MŠMT. 
  3. dokumentace a povinnosti spojené s provozováním registrované lesní mateřské školy. 

Upozornění: první ročník tohoto cyklu znamená pilotní sdílení informací, které nejsou ověřené praxí, o to více bude účastníkům dávat prostor pro nastavení a vyjednání parametrů tak, jak v budoucnu mají fungovat.

Jak na vstup do rejstříku Vám poradí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD. a Magda Kvítková, která ALMŠ spolu s Terezou zastupuje na jednáních se zákonodárci. 

Seminář je přínosný pro lesní MŠ podávající žádost o registraci (členské i nečlenské).

Cyklus setkání je určen pro ty, kteří vstupují do rejstříku ve školním roce 2017/18. Druhý, navazující seminář, je určen zejména pro ty, kteří se zúčastnili již prosincového semináře, nebo školky, které již mají podanou žádost. Po prvním setkání je ale jisté, že se k již probraným věcem nebudeme moci vracet.

Pořádáme také cyklus nových setkání pro ty, kteří mají zájem o vstup do rejstříku v příštím roce (2018/19)!

Termíny seminářů naleznete v kalendáři na našem webu.

Kontakt: martina.dvorakova@lesnims.cz

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se