Adaptace dětí ve školce

31.8.2023 16:00 - 31.8.2023 17:30

Zanedlouho ve školkách přivítáte nové děti. Adaptace souvisí s vývojovými potřebami malého dítěte, s jeho komunikací (vývojem jazyka), s jeho emocemi, a v neposlední řadě je úzce spojena s generačním tématem současných rodičů - tématem separace a strachem z opuštění.

Jak dětem vstup do nového velkého světa usnadnit a jak adaptaci komunikovat s jejich rodiči? Jak na to, aby se vám adaptace zdařila a neprotáhla se až do Vánoc? Jak postupovat, abyste dítěti neublížili? Webinář vám nabídne pevnou půdu pod nohama, abyste mohli dobře vykročit. 

O lektorce:
Mgr. Johana Passerin stála u založení Asociace lesních MŠ, kde působí dodnes jako členka Rady a koordinátorka Skupiny pro kvalitu. V lesní školce působí od roku 2010. Je ředitelkou lesní MŠ Hvězdy v lese, kterou v roce 2014 založila. Absolvovala čtyřleté studium waldorfské předškolní pedagogiky (2014) a mnoho stáží v předškolních zařízeních (Německo, Izrael, Dánsko, Švédsko, Rakousko, Skotsko a Island). Na Univerzitě Palackého v Olomouci vystudovala speciální pedagogiku předškolního věku (2020) a navazující magisterský obor Muzikoterapie (2023). Lesním školkám poskytuje konzultace a kolegiální podporu, přednáší zejména na téma volná hra, pohádky, svátky a tradice a potřeby malého dítěte a týmová práce v souladu na hodnotách.

Pro koho: začínající průvodce, pokročilý průvodce

Termín konání: čtvrtek 31. 8. 2023 od 16:00 do 17:30

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení, stáhnutí ZOOMu se taky může hodit. 

Novinka: Všechny webináře ve školním roce 2023/2024 budou nahrávány. Záznam webináře bude účastníkům k dispozici na našem webu dva měsíce po termínu konání webináře. 

Cena: 490 Kč za osobu / záznam. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. Pokud víte, že záznam budete sdílet se školkovým týmem, a můžete si to dovolit, oceníme, když si přístupů zakoupíte více.

Přihlásit se na webinář nebo zpětně objednat pouze záznam můžete zde.  

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.


V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se