Začít průvodcovat v lese

9.6.2016 17:30

KDE: Říčany u Prahy. Les je jako jedno velké hřiště a příroda jako moudrá učitelka – trpělivá, přívětivá i nesmlouvavá. Seminář přiblíží, jak můžete ke vzdělávání a zdravému rozvoji předškolních dětí využít nejen rostliny a živočichy, které potkáte, ale třeba také počasí, cestu na louku nebo svačinu v lese. A nejen to. K výuce můžeme využít i dětských her a dalších běžných situací každého dne, aniž bychom při tom omezovali jejich svobodu.

 

Děti v lese 

aneb 

metodika vzdělávání v přírodním prostředí pro začínající lesní MŠ

 

9. 6. 2016 od 17:30 do 19:30 

louka nebo jurta u Říčanské hájovny,  Říčany 375, Říčany (mapa)


O lektorce: Sandra Cabajová pracuje s předškolními dětmi již 9 let. Má bohaté zkušenosti z ČR i zahraničí, z běžných i méně obvyklých mateřských škol. Její práci provází respektující přístup, využití přirozeného zájmu dětí i plynutí dne. Pro děti dokáže připravit poutavý program na pár hodin i na celý den. Svůj čas věnuje i práci s dospělými.

Pro koho: Seminář je určen zejména začínajícím průvodcům a pedagogům dětí v lesních mateřských školách. Každý, kdo pracuje s dětmi, i jejich rodiče, každý, kdo hledá inspiraci na venkovní aktivity při delším pobytu venku. Seminář, který se měl konat pro pedagogy z ostatních MŠ v Praze, byl pro malý zájem zrušen. Všechny zájemce rádi uvítáme v Říčanech.Cesta vlakem: 30min z Prahy vlakem směr Benešov do zastávky Světice. Na vlak linky S9 můžete nastoupit na Hlavním nádraží, na Nádr. Vršovice, Nádr. Strašnice a také Nádr. Hostivař.  Ve Světicích podejťete podchod pro pěší pod tratí, a poté ihned následujte malé dřevěné cedulky s označením Říčanská hájovna (první na plotě před vámi za podchodem). Prohlédněte si předem dobře i mapu! Cesta od vlaku na louku trvá nejvýše 15min (bez dětí!). Mapa.

Cesta autem to Světic, na první světelné křižovatce doleva s kopečka ulicí K Panskému poli, stále až k  parkovišti u fotbalového hřiště, kde zaparkujete. Dále pokračujte pěšky, asi 7min lesem - hřiště zůstane po pravé ruce a hned za ním po pěšince rovně do lesa. U odbočky do lesa je malá dřevěná cedulka s označením Říčanská hájovna. Nastudujte si předem i mapu! 

 

PŘIHLÁŠKA: http://bit.ly/21w1OPD

CENA: 250 Kč/200 Kč (sleva pro členy ALMŠ). Při platbě na místě jednotná cena 300 Kč.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se