Krok za krokem ke vstupu do registru MŠMT

Zveřejněno: 23. 11. 2016

<  Zpět na výpis

Krok za krokem do registru MŠMT

Pondělí 5. 12. 2016 od 18:30 do 20:30h v Praze.
Středa 7. 12. 2016 v Brně od 11:00.

Rozhodli jste se být prvními lesními školkami zařazenými do registru škol MŠMT? Víte rámcově, co vstup do registru obnáší a jdete do toho? Jako za starých časů zasedneme společně do kruhu a budeme sdílet vše, co o této nové legislativní příležitosti víme. Budeme pracovat každý s vlastním počítačem a návrhem potřebných dokumentů, které budou účastníkům upřesněny v potvrzovacím emailu. Cenné budou vámi zjištěné informace získané od referentů školství na vašich krajských úřadech. Za ALMŠ vyjednáváme účast zástupce státní správy na semináři (školského odboru).

V rámci postupu do registru krok za krokem proběhnou tři navazující semináře (úvodní proběhne ještě v roce 2016, další dva proběhnou v roce 2017) První seminář se bude konat v prosinci, další na jaře a poslední v létě.

  1. seminář (5.12. Praha nebo 7.12. Brno): podklady potřebné k podání žádosti o registraci, sestavení popisu personálního, majetkového a finančního zajištění provozu, osnova Školního vzdělávacího programu, diskuze o jeho základních bodech nezbytných pro registraci. 
  2. seminář: zbývající doklady potřebné k úspěšnému přijetí do registru MŠMT.
  3. seminář: dokumentace a povinnosti spojené s provozováním registrované lesní mateřské školy. Upozornění: první ročník tohoto cyklu znamená pilotní sdílení informací, které nejsou ověřené praxí, o to více bude účastníkům dávat prostor pro nastavení a vyjednání parametrů tak, jak v budoucnu mají fungovat.

 

Jak na vstup do rejstříku Vám poradí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD. a Magda Kvítková.

 

Seminář je přínosný pro lesní MŠ podávající žádost o registraci (členské i nečlenské).

 

Kdy a kde: 

- pondělí 5. 12. 2016 od 18:30 do 20:30h v Praze na adrese Krutónpolis, Praha, Hradešínská 47. Mapa.

- středa 7. 12. 2016 v Brně od na adrese KC Líšeň, Dělňák, Klajdovská 28, Brno-Líšeň. Mapa

 

Přihlašovat se můžete zde.

 

Cena 3 seminářů:

- 800/ 1 600 Kč -  členové a vznikající iniciativy ALMŠ/ nečlenové při platbě celého cyklu předem.

 

Cena úvodního semináře:

- 400/ 700 Kč - členové a vznikající iniciativy ALMŠ/ nečlenové při platbě jednotlivých seminářů.

 

Kontakt: martina.dvorakova@lesnims.cz

 

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se