Aktuality na úvodní stránce

 • Štěstí přeje připraveným

  Uskutečnil se devátý ročník Letní školy 2018. Poprvé mimo Prahu, poprvé v tábornických podmínkách a poprvé v počtu přes 110 účastníků. Teď už můžeme říct, že vše proběhlo bez klopýtnutí, hladce a ke spokojenosti lektorů, účastníků i samotného produkčního týmu. Zvolený podtitul Pomalu, ale jistě znamenal hodně i pro nás. Pomalu, ale jistě znamenalo nepodcenit přípravy. Ty trvaly už od února 2018 a vyvrcholily intenzivním pracovním týdnem těšně před Letní školou. Pomalu, ale jistě znamenalo zpomalit. Zastavit se na jednom místě, společně více prožívat.

  Detail článku

 • Letní kurzy zdarma

  Díky důslednému dodržování role dobrého hospodáře Vám s radostí oznamujeme, že rozšiřujeme aktivity projektu Rozvíjení kapacit lesní MŠ v ČR. V průběhu srpna a září se uskuteční 4 kurzy určené zejména těm členským organizacím, které svou činnost provozují v souladu se Standardy kvality a potvrdily to buď samotnou certifikací, nebo si její započení dohodli či do konání kurzů dohodnou s některým z členů Skupiny pro kvalitu.

  Detail článku

 • Piknik v lese a oběd na ohni

  Novinka z blogu Terezy Valkounové. Do lesních školek na jaře dorazila vlna inspekcí. Veskrze pozitivní inspekční zprávy mají jeden společný zádrhel: závažné pochybení v zajištění stravování. Jídlo má totiž správně dovážet firma třikrát denně ven do lesa a to přes veškerou snahu není reálné. Školkám tak hrozí konec státem podporovaného vzdělávání kvůli jídlu. Ano, to už tu bylo.

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se