Aktuality na úvodní stránce

 • Světový den lesních školek

  V řadě již třetí ročník oslav lesních školek získává letos zcela nový rozměr. 3. května 2018 se bude poprvé slavit po celém světě. Budeme zpívat, piknikovat a otevírat vrátka. V České republice má den lesních školek i další téma, ryze praktické. Je jím snaha o umožnění svačinek do školky od rodičů. Lesní školky napříč republikou pořádat pikniky se zdravými svačinami. Podívejte se na mapu, najděte si lesní školky ve svém okolí a zjištěte, co chystají a jak se můžete zapojit.

  Detail článku

 • Přírodní pedagogika 2018/2019

  Po dvou velice úspěšných ročnících Přírodní pedagogiky, které se uskutečnily ve Středočeském a na Jihomoravském kraji a byly plně hrazeny z grantu, otevíráme ročník třetí. S výjimečným Rudolfem Hettichem se budete moci potkat opět ve středních Čechách. Jeho vzdělávací cyklus není zdaleka jen o poznávání bylin, stromů, zvířat, ptáků a jejich pobytových znamení. Přírodní pedagogika Rudolfa Hetticha je jedinečné holisticky zaměřené vzdělávání, které propojuje přírodní vědy a umění, vědění staré tisíce let a moderní poznatky kvantové fyziky, kulturu a přírodu.

  Detail článku

 • Svačina do lesa

  Novinka z blogu Terezy Valkounové. Ráno přiváží cateringová firma do jurty lesní školky pytel piškotů, mandarinky a krabicové mléko. Mandarinky je nutné oloupat předem u kamen, protože v lese to při mínus pěti stupních vážně nejde. Mléko rovnou zůstane v jurtě. Kdo by je venku v mrazu pil? Děti po ranním přivítání berou batůžky a vyrážejí do bukového lesa s potokem.

  Detail článku

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se