Standardy kvality

Cílem Standardů kvality pro lesní mateřské školy a lesní kluby je zaručit dětem, jejich rodičům, pracovníkům lesních MŠ a klubů i orgánům státní správy určitou kvalitu práce v LMŠ/LK. Naplnění Standardů kvality je cílem pro každou členskou organizaci ALMŠ.

Standardy kvality lesních MŠ vznikly v rámci projektu Profesionalizace lesních MŠ v Praze v roce 2014. Na jejich vzniku se podíleli zástupci Asociace lesních MŠ, zástupci LMŠ/LK i rodiče dětí, které lesní MŠ a kluby navštěvují. Aktualizace Standardů kvality probíhá v letech 2017 a 2018 v rámci projektu Rozvíjení kapacit LMŠ v ČR.


Standardy kvality se dělí na procedurální, personální a provozní. Procedurální standardy určují srozumitelná a jasná pravidla práce lesních MŠ a klubů ve vztahu k dětem, jejich rodičům a veřejnosti. Personální standardy jsou zaměřeny na pracovníky organizace a na jejich profesní rozvoj. Provozní standardy popisují provozní předpoklady pro zajištění dobré kvality práce v lesních MŠ a klubech. Zahrnují také způsoby jejího vyhodnocování.

Kalendář akcí

  • Srpen 2018

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

  • Září 2018

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

  • Říjen 2018

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se