Tým

PhDr. Tereza Valkounová, Ph.D.

Statutární zástupkyně, email: tereza.valkounova@lesnims.cz

Vystudovala učitelství biologie a občanské výchovy, během studia pracovala v neziskové organizaci Občanská inspirace zaměřené na práci s dětmi a místní komunitou. V rámci doktorského studia primární pedagogiky se dostala na téměř dvouletou stáž do Německa, kde rozšířila svůj obzor o koncept udržitelného rozvoje, v praktickém podání o lesní mateřské školy.  V roce 2010 spoluzaložila Asociaci lesních mateřských škol (ALMŠ). Většinu času věnuje rodině, má zálibu v městském zahradničení. 

 

Johana Passerin

Členka Rady ALMŠ, email: johana.passerin@lesnims.cz

Absolvovala seminář waldorfské pedagogiky pro učitelky MŠ a kvalifikovanou chůvou pro děti od narození do začátku školní docházky. V minulosti působila také jako dula. Od roku 2010 pracuje jako průvodkyně v lesní školce, nejprve v LMŠ Šárynka, od r. 2014 pak ve školce Hvězdy v lese, kterou založila a vede. V ALMŠ působí aktivně od jejího založení, od r. 2012 má na starosti oblast vzdělávání - zejména Letní školu, vzdělávací cyklus Školka blízká přírodě a Průvodce dětí světem. Věnuje se také budování kontaktů se zahraničními lesními školkami a budování mezinárodní spolupráce.

 

Mgr. Alena Laláková

Členka Rady ALMŠ, email: jedenstrom@volny.cz 

pedagožka, poradenská speciální pedagožka, rodinná terapeutka, mentorka a supervizorka ve vzdělávání, lektorka v oblasti vývojové psychologie, komunikačních dovedností, řízení týmů a speciálně pedagogických institucí. Zakladatelka a ředitelka organizace Jeden strom, z.ú. Zaměřuje se na práci s rodinami s výchovnými problémy či závislostním jednáním, s dětmi s poruchami autistického spektra, poruchami vývoje řeči a chování. Podporuje inkluzivní vzdělávání. Absolvovala pětiletý sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik v integrativní skupinové psychoterapii a dvouletý výcvik psychosociálních dovedností. Je frekventantkou psychoterapeutického výcviku v rodinné integrativní terapii. Je absolventkou rekvalifikačního vzdělávacího cyklu Řízení neziskových organizací. V oblasti NNO je její specializací etika neziskového sektoru a učitelské profese.

"Mám ráda hory, kolo, hudbu. Věřím v proaktivitu a sílu dětské fantazie, ze které si i v dospělosti stále mohu něco brát, a tak si vlastně stále hrát."

 

Mgr. Klára Krchňavá

Členka Rady ALMŠ, email: klara.krchnava@lesnims.cz 

Vystudovala obor předškolní výchovy na VOŠ a vysoké školy speciální pedagogiky, etiku na Teologické fakultě. V práci s dětmi jí nejvíce nasměroval kurz Respektovat a být respektován manželů Kopřivových. Sama se snaží zbavovat vžitých stereotypů ve výchově. Založila Dětský lesní klub Stromík (2010) a Dětský lesní klub Mariánka (2012). V lesním klubu pracuje jako koordinátorka a pedagog. Je mámou tří dětí, kteří jsou pro ní obrovskou inspirací.

 

Mgr. Šárka Nezhybová

Členka Rady ALMŠ, email: sarka.nezhybova@lesnims.cz

Vystudovala Filozofickou fakultu MU v Brně, obor Informační věda a knihovnictví. Svou "kariéru" započala v roce 2004 v Ekologickém právním servisu (nyní Frank Bold) jako organizační ředitelka s péčí o zaměstnance, provoz, PR, fundraising, facilitace. Po čtyř letech odešla na mateřskou dovolenou s dcerou Bětuškou a dále pracovala jako manažerka projektu "Slaďování rodinného a pracovního života", v rámci kterého vznikla v roce 2011 nyní již Lesní mateřská škola Sýkorka v Brně Řečkovicích (první lesní školka v Brně). V roce 2012 se Šárce narodil syn Ondřej a v roce 2013 syn Karel.
Protože zájem o docházku do Sýkorky byl veliký, založila v roce 2016 druhou lesní školku - Lesní klub Medlánka v Brně Medlánkách. Obě dvě školky jsou nyní jejím zaměstnáním a obživou na plný úvazek, působí zde jako ředitelka a jednatelka.
Svůj volný čas nejradši tráví v přírodě - ráda chodí po horách a lyžuje, s přáteli jezdí na čundry, ráda plave a jezdí na vodu. Také se už 14 let aktivně věnuje amatérskému divadlu, čte, a ráda spojuje lidi, kteří mají zájem dělat něco pro společnost. Je členkou kulturní komise v Brně – Medlánkách, kde se podílí na organizaci veřejného života. Od září 2017 studuje Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně obor speciální pedagogika.

 

Ing. Martina Dvořáková

Produkční a koordinátorka členských MŠ, email: martina.dvorakova@lesnims.cz

Vystudovala ekonomii. V ALMŠ se věnuje především péči o členy i potenciální členy a produkci vzdělávacích akcí (zejména seminářů, Letní školy a přírodovědných expedic). Má dva malé syny, se kterými se ráda vrací do dětského světa i do lesa.

 

Ing. Pavla Štindlová

Finanční a projektová manažerka, webeditorka email: pavla.stindlova@lesnims.cz

Vystudovala ekonomii. Má zkušenosti v oblasti PR, produkci, fundraisingu a finančním řízení v ziskovém i neziskovém sektoru. V Asociaci LMŠ se stará o finance a snaží se být podporou i v dalších oblastech, ve kterých má zkušenosti. S ALMŠ spolupracuje od začátků jejího založení, protože věří, že vzdělání v blízkosti přírody má smysl a chce ho v co největší míře dopřát nejen svým dvěma synům. 

 

Magda Kvítková

Legislativa, email: magda.kvitkova@lesnims.cz, tel: +420 777017325

Školní část svého studia strávila na oboru Studia občanského sektoru. Hodně jí však dala zejména praxe v nejrůznějších neziskových organizacích, především v NROS, která jí umožnila získat přehled o českém neziskovém sektoru, jako důležitém prvku české občanské společnosti. V ALMŠ mám na starost administraci vzdělávacích projektů a oblast legislativy. Má dvě malé dcery, obě chodí do lesní mateřské školy, volný čas tráví nejraději s rodinou na horách na dlouhých výletech. 

 

Mgr. Hanka Ježková

Fundraiserka, email: hanka.jezkova@lesnims.cz

Vystudovala biologii na Přírodovědné fakultě UK. Po škole pracovala 6 let ve farmaceutické firmě zabývající se výzkumem a vývojem léčiv, kde si rozšířila znalosti v oblasti financí, rozpočtů a plánování. Během šestileté mateřské, vytvořila neratovickou LMŠ Dubínek, která spustila svůj provoz na konci roku 2013. Svoje nadšení pro práci s čísly a financemi se od r. 2015 bude snažit uplatnit v ALMŠ.

 

Luboš Vedral

Public Relations, email: media@lesnims.cz

V profesním životě dlouho střídal práci v médiích s radostí v alternativních školách, z nichž první byla waldorfská už před dvaceti lety. Krátce po  Sametové revoluci vyměnil stavební fakultu za pedagogickou, ale brzy ho svoboda a zcela nečekané možnosti zlákaly do médií.
S novinařinou začínal v časopisech Reflex a Cinema, skoro deset let pracoval i v deníku Mladá fronta Dnes. V tomto oboru si nejvíc užil vedení kulturní rubriky na serveru Aktuálně.cz, kam přišel z vydavatelství Mladá fronta, kde spoluzakládal týdeník Sedmička a působil jako jeho regionální šéfredaktor. Vyzkoušel si také práci pro veřejnoprávní Český rozhlas. Kromě práce v médiích se dál věnoval intenzivně i školství a také sociální rehabilitaci nevidomých, starým knihám, nové hudbě i výtvarnému umění.

 

Filip Kršiak

krizová komunikace, email: filip.krsiak@lesnims.cz

Vystudoval literární vědu. Začal se věnovat filmové výchově pro kina Aero a Světozor. Postupně se orientoval na oblast PR filmu pro nutprodukci (např. Gottland), MFDF Jihlava či online distribuci DAFilms. Zároveň působil jako editor Dok.revue a vytvářel rozhovory pro Aktuálně.cz. V roce 2015 založil krutón - malou neziskovku pro filmovou výchovu a produkci dobrých filmů.  V ALMŠ má za úkol komunikovat a vysvětlovat. Nejvíc času tráví za počítačem, mobilem a kamerou, což ho štve a chce dětem dopřát větší nedigitální rozmanitost.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se