Lesní mateřská školka Za bukem

Aktuální členství:

Lesní mateřská školka Za bukem

Adresa Třebosice 15, 530 02 Pardubice
Web http://www.zemekus.cz
E-mail lemberkovab@gmail.com
Lesní mateřská školka Za bukem vznikla již před několika lety. Lidé a její zázemí se však v roce 2015 změnili. Ze základní školy jsme se přesunuli do budovy bývalého mlýna a malé maringotky v sadu u potoka. Na tzv. Paloučku máme také malý domeček, kde si děti můžou hrát nebo se schovat před nepřízní počasí.
Za teplých měsíců se scházíme v sadu a společně odtud vyrážíme ven za dobrodružstvím. V zimních měsících se scházíme na mlýně, kde také trávíme čas oběda a odpočinku.

Ve školním roce 2015/2016 je náš provoz omezen na tři dny v týdnu (po-út-st), ale od září 2016 plánujeme již provoz celotýdenní.

Každý měsíc vyrážíme společně na výlet - na stromodům jedné z našich průvodkyň, za řemesly, na farmu, na výstavu...

K dětem se snažíme přistupovat s respektem a láskou. Vnímáme je jako jedinečné hotové bytosti, které bychom měli provázet, nikoli přetvářet.

S dětmi ve školce pravidelně vyrábíme nejrůznější výrobky z přírodních materiálů, z papíru, vlny apod. U maringotky máme bylinkovou spirálu a záhonek, o který se společně staráme. Rádi si hrajeme hříčky a povídáme říkanky, zpíváme písničky a hrajeme divadlo.

Obědy nám vozí hodný pán ze zdravé jídelny, ale poměrně hodně často si také vaříme sami. Společně do jídla vložíme každý kus sebe a ono nám to pak lépe chutná. :)

Jsme otevření novým kamarádům a dětem, proto se nebojte nás kontaktovat a přijít se za námi podívat! Budeme moc rádi. :)

Více informací naleznete na našich webových stránkách, kde se můžete také dozvědět novinky o chystaných akcích apod.

Kalendář akcí školky

  • Březen 2017

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

  • Duben 2017

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

  • Květen 2017

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se