Přírodovědné expedice

<  Zpět na výpis

Asociace lesních mateřských škol pořádá již potřetí úspěšný cyklus přírodovědných expedic pro pedagogy mateřských škol. Letos poprvé je podpořen Nadačním fondem Zelený poklad, přechozí ročníky se uskutečnili za grantové podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. V průběhu roku 2016 se v Plzeňském kraji uskuteční tři výpravy do přírody. Pedagogové z plzeňských mateřských škol se během nich mohou nechat inspirovat, jak pro předškolní děti připravit přírodovědnou expedici, jak s dětmi v přírodě vyhledávat a poznávat základní druhy rostlin a živočichů. 

Pětihodinové expedice do přírody naučí více než poznávat a vyhledávat rostliny a živočichy typické pro dané roční období, připomenou, jak se vhodně vybavit do přírody, aby účastníky nezaskočilo žádné počasí, zásady pro manipulaci se živočichy s ohledem na práci s dětmi i bezpečnost při výletech za dobrodružstvím. 

Expedicemi provází vždy dva odborníci - přírodovědec a zkušený metodik s praxí v zážitkové pedagogice pro předškolní děti, který má dobrou znalost místních lokalit. 

 

Program expedic a přihlašovací link najdete zde.

 

 

Přírodovědné expedice jsou díky podpoře NF Zelený poklad pro pedagogy zdarma.

 

Kontakt: Martina Dvořáková, tel: 604 569 166, e-mail: martina.dvorakova@lesnims.cz.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se