Přírodovědné expedice

<  Zpět na výpis

4. kolo návodných zážitkových seminářů na téma jak připravit přírodovědnou expedici pro předškolní děti je tu! Tentokrát Vás čekají dvě expedice v Karlovarském kraji.

Asociace lesních mateřských škol pořádá další úspěšný cyklus přírodovědných expedic pro pedagogy mateřských škol. Letos poprvé je podpořen z rozpočtu Karlovarského kraje. Ve dnech 16. a 30. října 2017 se v Karlovarském kraji uskuteční dvě výpravy do přírody. Pedagogové ze všech mateřských škol se během nich mohou nechat inspirovat, jak pro předškolní děti připravit přírodovědnou expedici, jak s dětmi v přírodě vyhledávat a poznávat základní druhy rostlin a živočichů. 

Pětihodinové expedice do přírody naučí více než poznávat a vyhledávat rostliny a živočichy typické pro dané roční období, připomenou, jak se vhodně vybavit do přírody, aby účastníky nezaskočilo žádné počasí, zásady pro manipulaci se živočichy s ohledem na práci s dětmi i bezpečnost při výletech za dobrodružstvím. Každý účastník obdrží pracovní listy pro práci s dětmi a kelímkové lupy.

Každou expedicí provází dva odborníci - přírodovědec a zkušený metodik s praxí v zážitkové pedagogice pro předškolní děti, který má dobrou znalost místních lokalit.  

 

Program expedic otevřete v levém menu. 

Kontakt:
Martina Dvořáková, tel: 604 569 166, email: martina.dvorakova@lesnims.cz.

 

Přírodovědné expedice jsou díky podpoře Karlovarského kraje pro pedagogy zdarma. Více zpráv o činnosti Karlovarského kraje www.kr-karlovarsky.cz a www.zivykraj.cz

 

 

           

  

Kalendář akcí

  • Září 2018

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

  • Říjen 2018

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

  • Listopad 2018

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se