Nový vzdělávací program Školy lesem

Zveřejněno: 13. 8. 2023

<  Zpět na výpis

Loni se pod oblohou Školy lesem rozvíjelo rekordních 700 účastníků v celkem 311 hodinách vzdělávání (více než 38 pracovních dnů!). A protože děláme to, co učíme, vyšli jsme při plánování nového programu ze zpětné vazby od účastníků a zapojených lektorů. V novém programu najdete účastníky oceňované kurzy, jako je cyklus Pohádky a divadlo v mateřské škole nebo Přírodní pedagogika pro začínající. Taky jsme trochu kouzlili, aby mohlo vzniknout něco, co ještě nikdo nezažil – výsledkem je např. nová Kavárna pro vedoucí, kde se budou po prvním osobním setkání pravidelně online potkávat zvlášť vedoucí lesních MŠ a klubů. Tradičně lednovou exkurzi do Berlína poprvé zažijeme na jaře 2024.

Připravte se s námi na nový školní rok
Nově v čase přípravného týdne (29. – 31. 8.) nabízí Škola lesem krátké webináře, které lze přímo použít jako startér pro přípravu týmu na nový školní rok. S Terezou Valkounovou se naučíte vyhodnocovat rizika. Johana Passerin vás provede tématem adaptace nových dětí ve školce a Martina Březinová poskytne praktické rady, jak naplánovat školní rok

A na co dalšího se můžete těšit?

  • Webináře bude možné pořídit i jako záznam.
  • Střípky z přírodní pedagogiky pro klasické mateřské školy.
  • Krátké webináře zaměřené na finanční udržitelnost.
  • Webináře pro rodiče o adaptaci, spánku nebo neposedných dětech

Na semináře a webináře v prvním čtvrtletí už je možné přihlásit se závazně. Na ostatní semináře se lze přihlásit předběžně. Zajistíte si tím přednostní informace o otevřeném přihlašování a pomůžete nám efektivně pracovat. V případě nedostatku zájemců se může stát, že seminář zrušíme.

Již nyní se také můžete přihlašovat na Letní školu 2024 – do 30.9. za zvýhodněnou cenu. Letní škola bude příští rok s ještě bohatším programem a v novém termínu 5. – 9. srpna 2024.

 

Těšíme se na vás v novém školním roce!
Za tým Školy lesem, pobočného spolku Asociace lesních MŠ Zuzana Knap (zuzana.knap@lesnims.cz)

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se