Pro rodiče: Jak se zabydlet v lesní školce

14.9.2023 18:00 - 14.9.2023 19:30

Vaše dítě začalo docházet do lesní školky, líbí se mu tam, seznámilo se s prostředím i ostatními dětmi, počasí Vás zatím příliš nepotrápilo? Gratulujeme!

Po počátečním nadšení a s příchodem chladnějších dnů začínají vyvstávat praktické otázky:

  • Kde udržitelně a za přiměřenou cenu obstarat oblečení a výbavu pro dítě a jak ji udržovat?
  • Co zabalit dítěti ke svačině?
  • Jak děti zvládají pobyt venku za každého počasí po celý rok?
  • Jakým způsobem jsou pokryty potřeby dětí, zejména hygiena a spánek?
  • Jak školka řeší otázky bezpečnosti a rizikové aktivity?
  • Připraví se děti dostatečně na přechod do školy?

První část webináře proběhne formou přednášky, poslední půlhodinka bude prostorem pro otázky a případnou společnou diskuzi.

O lektorce:
Karolína Kostínková je absolventkou pedagogického lycea, bakalářského studia se sociálním zaměřením a magisterského studia speciálního vychovatelství na univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, kde stihla dokončit i kurz pro ředitele. V rámci programu Erasmus strávila semestr v Portugalsku a absolvovala 4 měsíční stáž jako pedagog ve skotské lesní školce pod vedením Claire Warden. Zpestřila si život promocí na letecké škole Emirates Aviation College. Její bohatá pracovní minulost v různých oblastech jí pomohla k myšlence vlastního projektu. V roce 2017 otevřela rejstříkovou školku LMŠ Venku v Ústí nad Labem a o tři roky později byla přizvána do Skupiny pro kvalitu Asociace lesních MŠ a stala se koordinátorkou EVVO. Po dlouhém boji s těžkou nemocí si v roce 2022 Karolína vzala roční cestovatelské volno a z toho 3 měsíce pracovala ve školce na Novém Zélandu. Ráda objevuje nová místa a jako holka původem z Jizerek miluje drsnou přírodu ve které může běhat, lézt, pádlovat, chodit, spát, jíst, léčit se a pracovat.

Pro koho: pro rodiče současných a budoucích dětí z lesních školek

Termín konání: čtvrtek 14. 9. 2023 od 18:00 do 19:30

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení, stáhnutí ZOOMu se taky může hodit. 

Novinka: Všechny webináře ve školním roce 2023/2024 budou nahrávány. Záznam webináře bude účastníkům k dispozici na našem webu po dobu dvou měsíců od termínu konání webináře. Link na záznam webináře zasíláme nejpozději do pěti pracovních dnů od živého vysílání na email všem přihlášeným, kteří uhradili poplatek za webinář.

Cena: 490 Kč za osobu / záznam

Přihlásit se na webinář nebo zpětně objednat pouze záznam můžete zde.  

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se