Vyhodnocování rizik ve školce

29.8.2023 16:00 - 29.8.2023 17:30

Potřebujete se naučit nebo revidovat vaše způsoby vyhodnocování rizik při práci s dětmi?

Na webináři budeme prakticky pracovat s tabulkou, kterou členové ALMŠ mají k dispozici v Infobalíčku a účastníci webináře dostanou emailem spolu s pozvánkou k připojení. Přitom probereme různé možnosti přístupu k riziku a možná opatření. Vycházet budeme z praktických situací, které na webináři budete chtít sdílet. Webinář je určený těm, kdo jsou připraveni pracovat s konceptem přínosného rizika, který nejde cestou vyhýbání se riziku, ale učení se způsobům, jak s rizikem bezpečně žít.

O lektorce:
PhDr. Tereza Valkounová, Ph.D. vystudovala učitelství biologie a občanské výchovy na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. V rámci doktorského studia primární pedagogiky se dostala na téměř dvouletou stáž do Německa, kde sledovala implementaci vzdělávání pro udržitelný rozvoj do kurikula a objevila tak lesní mateřské školy. V roce 2010 spoluzaložila Asociaci lesních MŠ a od té doby vede její kroky a tým. Od září 2021 působí jako pedagog v LMŠ Hvězdy v lese a proto také pokračuje ve studiu na Pedagogické fakultě v Olomouci. Věnuje se zejména advokační činnosti, fundraisingu, lektorování seminářů (přínosné riziko, základy přírodní pedagogiky, pilíře EVVO apod.) a zastupuje ALMŠ navenek. Věnuje se svým dvěma synům, absolventům lesní školky, kočkám a rostlinám. Radost jí dělá pouliční umění a tanec.

Pro koho: pro všechny, kdo chtějí vzdělávat malé děti venku - začínající průvodce, pokročilý průvodce, ředitelky LMŠ, MŠ, koordinátorky LK

Termín konání:  úterý 29. 8. 2023 od 16:00 do 17:30

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení, stáhnutí ZOOMu se taky může hodit. 

Novinka: Všechny webináře ve školním roce 2023/2024 budou nahrávány. Záznam webináře bude účastníkům k dispozici na našem webu dva měsíce po termínu konání webináře.  

Cena: 490 Kč za osobu / záznam. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. Pokud víte, že záznam budete sdílet se školkovým týmem, a můžete si to dovolit, oceníme, když si přístupů zakoupíte více.

Přihlásit se na webinář nebo zpětně objednat pouze záznam můžete zde.

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se