Poskytované služby

V případě zájmu o konzultaci nebo jiné služby vyplňte tento formulář.

 

INFORMAČNÍ SERVIS

Zvažujete členství v ALMŠ? Chcete zkusit některé jeho výhody? Vyzkoušejte Informační servis. Co získáte? 

Předplatitelé Informačního servisu získají srovnatelné služby a přístup k informacím jako členové, zejména: 

 • aktuální informace z legislativy,
 • vodítka pro vstup do školského rejstříku,
 • Infobalíček, který šetří váš čas, peníze, energii i starosti,
 • grantový servis,
 • pravidla ochrany osobních údajů - kodex chování dle GDPR.

Členové ALMŠ mají navíc i další výhody: profil na mapě lesních školek, snížené kurzovné na vzdělávací akce pořádané ALMŠ a jejím pobočným spolkem Škola lesem, možnost krátkých konzultací zdarma, přístup do uzavřené facebookové skupiny, uváděcí podporu a možnost účastnit se grantových akcí (např. podpůrných skupin). Více o členství

Cena Informačního servisu: 2 200 Kč za dva měsíce. 

V případě zájmu se obraťte na Martinu Dvořákovou.

 

KONZULTACE
Uvažujete o založení lesní MŠ nebo klubu? Máte školku a potřebujete poradit v provozních nebo pedagogických záležitostech? Dostali jste do obtížné situace? Nejste si jisti, jestli už je ten pravý čas na certifikaci podle Standardů kvality lesních MŠ a klubů?

Poskytujeme individuální konzultace s lidmi, kteří mají dlouholeté zkušenosti s provozem lesní klubů i MŠ a řadu peripetií již překonali nebo jim předešli. Konzultanti Asociace LMŠ mohou přijet za vámi nebo naopak, případně můžete konzultovat i online. Témata konzultace domlouváte rámcově předem, aby vám tým Asociace lesních MŠ mohl doporučit člověka s potřebnou zkušeností a ideálně z vašeho regionu. Konzultanta si můžete vybrat i sami přímo z výkonného týmu ALMŠ nebo Skupiny pro kvalitu.

Nejčastěji konzultovanými tématy jsou: 

 • Založení LMŠ nebo LK

"Paní Kvítková, ještě jednou děkujeme. Odpověděla na vše a vše nám pro nás laiky v tomto oboru vysvětlila. Jsme rády, že jsme se pro konzultaci rozhodly."

 • Hygiena a HACCP 
 • Krizový plán a vyhodnocování rizik 

Lucie Hlaváčová, ředitelka LMŠ Sluněnka

"Děkuji Martině Březinové za milé setkání a srdečné lidské pochopení. Neocenitelnou zkušeností a povzbuzením pro nás bylo její pozitivní hodnocení vzdělávacího procesu. Byla svědkem naší každodenní zkušenosti bez příkras či aranžování. Její hodnocení se shoduje s inspekční zprávou z roku 2020 a jsme tomu rádi. Kontrolu ČŠI jsme do Sluněnky zvali dvakrát, protože napoprvé jsme nedostali doporučení. První inspekční zpráva a protokol byly velmi negativní a pro nás frustrující. Prokázali jsme, že některé body protokolu byly v rozporu se zákonem a připomínkovali nespravedlivé hodnocení ve zprávě, to jsme však nedokázali průkazně vyvrátit. Díky pečlivé přípravě písemných dokumentů a pozitivnímu naladění inspekčního týmu jsme napodruhé "prošli"." Lucie H., LMŠ Sluněnka ve zpětné vazbě ke konzultaci a certifikaci dle Standardů kvality

 • Evaluační kritéria 

"Děkuji za konzultaci Johany Passerin z ALMŠ. Konzultace mi moc pomohla ve srovnání si priorit a cílů a cesty, kterou chceme v našem LK jít. Vážím si možnosti využití zkušeností a znalostí konzultantů a celé ALMŠ, kterých díky tomu můžeme využívat." Zuzana Dušková, koordinátorka LK Sedmikvítek

 • Školní vzdělávací program

"Odborná pomoc a know-how od ALMŠ nám nyní v prvních měsících provozu lesního klubu neuvěřitelně moc pomáhá. Ať už se jedná o Infobalíček, sledování legislativy, grantových příležitostí či cílené kurzy, vyjednávání s úřady a právní konzultace. Poskytovaná podpora je opravdu komplexní a dodává nám jistotu. Využili jsme i individuální konzultace ohledně zázemí a rytmu dne s Johanou Passerin. Velice nám to pomohlo s uspořádáním prostoru, posílilo to naši sebedůvěru a zharmonizovalo vztahy uvnitř týmu - lepší než supervize! :) Děkujeme." Marie S., LK Děti v Haluzí

 • Provozní a školní řád 
 • Udržitelný rozpočet 
 • Příprava na kontrolu ČŠI

"Jsme LMŠ, u které proběhla první návštěva ČŠI v Plzeňském kraji. ALMŠ nám zprostředkovala konzultaci, která nás na tuto kontrolu krok za krokem připravila. Díky této konzultaci jsme věděli, co nás čeká a jak některé věci s inspekcí komunikovat. Inspekce dopadla na výbornou, v mnoha směrech jsme překračovali průměr českého předškolního vzdělávání. Naše školka se tím finančně stabilizovala a stala se respektovanou institucí, která poskytuje vzdělávání venku. Tato pomoc od ALMŠ nás převedla přes lávku nejistot a strachů před tím, co od nás chce české školství. Čeká nás ještě tzv. finanční audit, který má ověřit správnost hospodaření s financemi od Ministerstva školství. Cena tohoto auditu je řádově v desetitisích korunách a jediný aspekt, který se v něm hodnotí, je hospodaření s financemi. Velmi si proto vážíme práce Asociace, která svou konzultací za velmi příznivou cenu přinesla do naší školky více financí, zároveň nám poskytla zpětnou vazbu od pedagogiky, přes zázemí až k řízení LMŠ, odborně, efektivně, věcně a vstřícně." Marie P., LMŠ a ekocentrum Berounka.

 

Cena konzultací: 750 Kč/hod. + případné náklady spojené s cestou (pro členy, příjemce Informačního servisu) / 850 Kč/hod + případné náklady spojené s cestou (pro ostatní)

Zejména pro obce, ale nejen pro ně, jsme připravili balíčky služeb. Prohlédnout si je můžete ZDE

V případě zájmu vyplňte tento formulář nebo kontaktujte Martinu Dvořákovou

 

NEWSLETTER ALMŠ - LESNÍ ZPRÁVY

Kdokoliv a kdykoliv se může zdarma přihlásit k odběru měsíčního newsletteru Asociace lesních MŠ, občasných pozvánek a neodkladných novinek z dění kolem lesních mateřských škol a klubů. Zpráv je přibližně 15 za jeden kalendářní rok.

Zástupci členských organizací a předplatitelé Informačního servisu dostávají newsletter a další zprávy automaticky. 
Některé zprávy v newsletteru směrují do členské sekce webu. Vstup do ní je umožněn pouze zástupcům členů a předplatitelům Informačního servisu. 

K odběru lesních zpráv se můžete přihlásit zde. Z odběru newsletteru je možné se kdykoliv odhlásit. 

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se