Letní škola č. 13 klepe na dveře!
Zveřejněno: 24. 2. 2022
< Zpět na výpis
LESumění: kultura v přírodě, příroda v kultuře. Třináctý ročník Letní školy pro pedagogy lesních školek bude o umění vychovávat a vzdělávat v lese, umění prožívat les a svou kulturu. Aby byla environmentální výchova pestrá a celistvá zároveň, bez tohoto umění se neobejde. Přijedou dva učitelé z ciziny - Katia Hueso a Karl Hans Bittl, aby nám umožnili nakouknout k nim a zároveň nabídli pohled na nás zvenku jinýma očima.
Katia Hueso bude mít přednášku Příroda inkluzivní - jak příroda prospívá zranitelným lidem. Katia také představí desetiletý vývoj lesních školek ve Španělsku. Nejsou tam sice zatím zařazeny ve vzdělávacím systému, jako je tomu u nás, ale jsou první zemí, kde mají postgraduální vzdělávání Přírodní pedagogika na univerzitě. A to právě díky Katie.
Na druhého hosta se těšíme už dva roky - je jím Karl Heinz Bittl, který se věnuje hodnotám v pedagogice, multikulturnímu vzdělávání a nyní bude přednášet o tématu resilience u dětí a učitelů. Co to je resilience a kde se bere?
Kromě nich se můžete těšit na řadu skvělých vykoušených lektorů, ale i celou řadu novinek. Nebude chybět oblíbený doprovodný program - oheň, tanec, tržiště, skvělé jídlo, a hlavně atmosféra velké lesní rodiny. A kdo neznáte místo konání - ekocentrum Loutí - těšte se na hluboký les a cestu roklinkou k zátoce Slapské přehrady, kde se v průběhu horkých dnů chladíme.
Celý program zveřejníme na jaře 2022, stejně jako v minulých letech budou dopoledne věnována hlavním přednáškám, na odpoledne si můžete vybrat dvě dílny - jednu kontinuální (stejné téma po všechny 3 dny) a jednu jednorázovou (pro každý den jinou). Do té doby se s Letní školou můžete seznámit prostřednictvím videí níže a ohlédnutí za minulými ročníky ve fotogalerii a v ohlédnutích.
Novinky k Letní škole budeme průběžně zveřejňovat zde a také v newsletteru, který může odebírat každý, koho dění kolem lesních školek zajímá.
Letní školy v letech 2019, 2021 a 2022 budou z rozhodnutí (č. 14541862) ministra životního prostředí podpořeny ze Státního fondu životního prostředí v rámci výzvy 4/2018 (NP ŽP).