Speciál pro MŠ: Naučí se děti venku vše potřebné?

16.1.2024 8:00 - 16.1.2024 10:00

Cílem webináře je ukázat, jak lze ve školce v rámci přírodní pedagogiky vyhodnocovat vývoj dítěte tak, aby to bylo přínosné a časově únosné. Jaký je postup, a jaké jsou k tomu nástroje, metodiky, způsoby?

Všechny školky jistě mají ve svém Školním řádu podobnou větu: "Rodiče dětí se mohou informovat o cílech, zaměření, formách a obsahu vzdělávání vycházející ze Školního vzdělávacího programu a informovat se o výsledcích vzdělávání dítěte a případně projednat podstatné připomínky k jeho vzdělávání." 
Evaluace v rámci předškolního vzdělávání je systematickým procesem. Proč vlastně evaluaci provádět? Jak často ji provádět? Jaké jsou její vhodné nástroje? Jak zjistíme, zda rozvíjíme děti všestranně? 
Webinář bude zaměřen převážně prakticky, konkrétní věci s konkrétními příklady.  Jako doplněk bude možné získat materiály, podle kterých můžete vyhodnocovat vývoj dítěte.

O lektorce:
Mgr. Šárka Nekudová je zakladatelkou, ředitelkou a pedagožkou spolku Frank Bold Kids (2011), LMŠ Sýkorka (2011) a LK Medlánka (2016), od roku 2018 je členkou Rady ALMŠ a od roku 2020 členkou Skupiny pro kvalitu ALMŠ. Vystudovala Filozofickou fakultu MU a Pedagogickou fakultu MU, obor Speciální pedagogika (logopedie, surdopedie). Šárka má tři děti, ráda chodí do přírody na čundry, do hor, plave, jezdí na vodu, běhá, lyžuje, noří se do ledové vody s metodou dýchání Wima Hofa, hraje amatérské divadlo, navštěvuje divadla, aktivně se zapojuje do místních aktivit ve městě Brně a baví jí spojovat lidi, kteří mají zájem dělat něco pro společnost. Šárka poskytuje poradenství lesním školkám v procesu zakládání a také při sestavování strategického plánu školky - vize, hodnoty, profil absolventa školky.

Pro koho: primárně pro učitelky mateřských škol

Termín konání: úterý 16. 1. 2024 od 8:00 do 10:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení, stáhnutí ZOOMu se taky může hodit. 

Záznam: Většina webinářů ve školním roce 2023/2024 je nahrávána. Záznam webináře bude účastníkům k dispozici na našem webu dva měsíce po termínu konání webináře. Link na záznam webináře zasíláme nejpozději do pěti pracovních dnů od živého vysílání na email všem přihlášeným, kteří uhradili poplatek za webinář. Záznamy vybraných webinářů je možné zakoupit i zpětně, více informací zde

Cena za osobu / záznam: 990 Kč pro nečleny ALMŠ, členové tarifu 3 a 2 mají slevu 20%, členové tarifu 1 mají slevu 10%. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné organizace zdarma. 

Pokud víte, že záznam budete sdílet se školkovým týmem, a můžete si to dovolit, oceníme, když si přístupů zakoupíte více.

Přihlásit se na webinář nebo si zpětně objednat pouze záznam můžete zde

Storno podmínky Školy lesem najdete zde

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se