OTEVŘENÝ SEMINÁŘ: Svátky a tradice (Brno)

28.4.2016 17:00

Místo konání: Brno. Seminář Svátky a tradice hledá odpovědi na otázky, jak je možné svátky a tradice nově uchopit a žít, dostat se k jejich obsahu. Proč je umění práce s obrazností klíčovou dovedností každého průvodce? Ujasníme si, jakou mohou mít tradice roli ve vzdělávání pro udržitelný rozvoj a nad tím, jak děti prožívají čas.

Termín: 28.4.2016, od 17:00 do 19:30

Místo: Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání, Lipová 233/20, 602 00 Brno

Mapahttps://www.google.cz/maps/@49.194555,16.5757523,17z

 

Anotace: Svátky a slavnosti měly odpradávna své místo v každém společenství, lhostejno jaké kultury a náboženského vyznání. Poskytovaly lidem útěchu a duchovní občerstvení v běhu všedních dní. Dnes už nepracujeme tak těžce jako naši předkové, máme skoro vše, nač pomyslíme, nemusíme skoro na nic čekat. Svátky a tradice se staly více zábavou než duchovním pokrmem. Ale současné děti jsou v něčem pořád stejné jako děti před sto nebo dvě stě lety. Potřebují stejné věci: ujištění, že život je dobrý a má smysl ho žít. Nasycení smyslových a emocionálních potřeb. 

 

O lektorce: Johana Passerin pracuje v Asociaci lesních MŠ jako koordinátorka vzdělávacích projektů. Je průvodkyní dětí v lesní školce Hvězdy v lese, kterou spoluzaložila a vede. V letech 2010-2014 působila jako vedoucí lesní MŠ Šárynka. Vystudovala seminář Waldorfské pedagogiky prvního sedmiletí, kromě toho je certifikovanou chůvou pro děti od narození do 7 let. Působí jako mentorka.

 

Pro koho? Seminář je určen pro rodiče i pedagogy, tedy pro všechny, kteří mají zájem nahlédnout pod pokličku lesních školek. Není nutné absolvovat předchozí přednášky nebo semináře. 

 

Přihl.formhttp://bit.ly/25nsFk4

 

Cena: členové Asociace lesních MŠ 200Kč, nečlenové 250Kč při platbě předem. 300 Kč při platbě na místě.

 

Kontakt: martina.dvorakova@lesnims.cz

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se