OTEVŘENÝ SEMINÁŘ ALMŠ: Spontánní radost z učení Reggio Emilia

19.5.2016 17:00

Místo konání: Praha. Jak « neučit » ale provázet; jak kreativně objevovat sebe a svět; jak dítě rozvíjet aniž bychom museli učit dle pevných osnov; jak dovést témata a projekty do hloubky; jak nechat dítě volit si samo cestu a podpořit jej v tom bez manipulace a pravidelných odměn? Jak pracovat se světlem a experimenty; jak zapojit rodiče; jak propojit učení se skutečným světem; jak nechat dítě volně tvořit s výsledkem? Zní to všechno samozřejmě a jednoduše, ale umět takto vést děti vyžaduje jistou transformaci.

 

 

O lektorce: Mgr. Marie Baltusová je zakladatelka a ředitelka mateřské školy Safirka v Brně, která se inspiruje principy vzdělávací filozofie Reggio Emilia – směru vzniklém v Itálii po druhé světové válce - a vrací se k přirozenosti učení a k radosti z něj. Podporuje dětskou tvořivost i zodpovědnost a inspiruje je k vlastnímu objevování a spoluvytváření světa kolem nás. Zkušenosti v nejen předškolní pedagogice načerpala ve Finsku, Austrálii a na Novém Zélandu. „Reggio Emilia je spontánní radost z učení a objevování, která je malým dětem vlastní. Stačí se s nimi vydat na tuto dobrodružnou cestu, podporovat je a otevřít svoji mysl. Neučíme my děti, ale učíme se společně s nimi a je to velká zábava !"

 

Pro koho: Seminář je určen pro průvodce LMŠ a pedagogy (spíše do 1.stupně ZŠ), nikoli výhradně. Každý, kdo pracuje s dětmi, i jejich rodiče, si principy Reggio Emilia může uzpůsobit dle svých potřeb. Přijďte prozkoumat svůj tvůrčí potenciál a vrátit se ke své dětské duši! Spousta nových nápadů zaručena ! Příklady z praxe budou zaměřeny především na venkovní aktivity.


Kdy: 19. května 2016 od 17:00 do 20:30h.

Kde: aula ZŠ Vodičkova, Vodičkova 22, Praha 2, mapa

 

Cesta: parkování v centru Prahy velmi komplikované, ideální doprava metrem do stanic Muzeum či Můstek (a 10 min pěšky), nebo tramvají do stanice Vodičkova (a 10 s pěšky).

 

Účastnický poplatek za seminář je při přihlášení a platbě předem 270Kč pro nečleny Asociace lesních MŠ, 210Kč pro členy ALMŠ. Při platbě je účastnický poplatek 300Kč.

Přihláškyhttp://bit.ly/1q4MVHn

Kontaktmartina.dvorakova@lesnims.cz

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se