Cesta k dobré školce

<  Zpět na výpis

VÍCE V LEVÉM MENU

 

Kvalitní pedagogický tým.

Spokojené dítě.

Podporující rodiče.

 

Proč se přihlásit?
Chcete mít dobře fungující a naplněnou školku, spokojené děti, kvalitní a stabilní tým a podporující rodiče? Chcete mít ujasněné role a dobře prezentovat svou organizaci navenek i dovnitř? Kdo by nechtěl!

Začali jste jako nadšenci, ale nadšení a síly vás pomalu opouštějí?

Je na čase propojit entuziasmus s profesionalitou.


Co se dozvíte a co prožijete?
Pod zkratkou 3P se skrývají tři klíčové oblasti: personál, pedagogická koncepce a peníze. Na pěti víkendových setkáních se budeme věnovat personalistice, vzdělávací koncepci a zajištění potřeb dětí, evaluaci, rozpočtu, smlouvám, provozním podmínkám a dokumentům, spolupráci s rodiči i komunikaci s veřejností.

Na cestě ke skutečně kvalitní lesní školce nám budou pomáhat Standardy kvality, soubor dobrých zkušeností a ověřené praxe vytvořený průvodci z nejzkušenějších lesních školek v ČR, sepsaný do jasných a přehledných bodů.


Co si odnesete?
Po absolvování seminářů si uděláte jasno v tom, co a proč jako lídři školek chcete dělat, a co nechcete. Budete umět vytvořit (ve spolupráci se svým týmem) provozní dokumenty své školky. Efektivně si rozdělíte role v týmu. Díky sdílení s ostatními účastníky zjistíte, že v tom nejste sami a budete se moci o sebe navzájem opřít, např. pomáhat si při tvorbě dokumentů, tvořit regionální centra, hledat přesahy a zdroje. Budete připraveni projít certifikací (splnit Standardy kvality).


Kdo se bojí, nesmí do lesa. S námi se bát nebudete.


Lektoři a garanti semináře jsou jedni z nejzkušenějších průvodců v ČR, nebo odborníci ve svém oboru (např. personalistika a řízení malých organizací). Mnozí z nich se již v roce 2012 podíleli na tvorbě prvních Standardů kvality lesní mateřské školy, vůbec prvních standardů kvality pro oblast předškolního vzdělávání). Přispěli a přispívají k vytváření legislativních podmínek pro vznik a fungování lesních MŠ a klubů v naší zemi. Proměňují vzdělávací prostředí v ČR.


Pro koho?
Cyklus je určen pro zakladatele/ky, koordinátory/ky, ředitele/ky lesních mateřských škol a klubů. Je postaven tak, aby se z jedné LMŠ nebo LK mohlo střídat více zástupců. Střídání bude přínosné v tom, že podpoří spolupráci v týmu a přiměje účastníky, aby sdíleli informace a dokumenty tvořili společně. Zároveň jim umožní analyzovat své talenty a rozdělit si role v týmu podle nich. Doménou jednoho je pedagogika, jiný se chce rozvíjet v provozních podmínkách a finančním řízení.  Vzdělávací cyklus je určen vedoucím začínajících školek, kteří školku chtějí vést od začátku profesionálně, ale i zkušeným vedoucím pracovníkům, kteří chtějí zkvalitnit a profesionalizovat vedení a provoz lesní MŠ nebo klubu.


Konzultace
Součástí kurzu bude možnost konzultace v celkovém rozsahu 2,5 hod. Každý účastník může čerpat vždy půl hodiny do 30 dnů po skončení každého bloku.


Místo konání
Toulcův dvůr, Praha a Ekocentrum Loutí, Loutí 4, Rabyně

 

Přihlašovat se můžete zde.Pro více informací se obraťte na odbornou garantku programu Johanu Passerin nebo produkční Martinu Dvořákovou.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se