Život v přírodě - FRILUFTSLIV

13.10.2016 18:00

Bohatý život skromnými prostředky. Gunter Grün Oostinga přijíždí do Čech již potřetí, aby představil českému publiku skandinávské umění, jak být v přírodě - Friluftliv.

čtvrtek 13. 10. 2016 od 18:00 do 20:00 v komunitní škole Jeden strom, Střední 367, Černošice

 

Ústředním tématem hnutí Friluftsliv - života v přírodě, je prožitek, nikoliv navštěvování přírody s cílem konzumovat kilometry nebo dobývat vrcholy. Lektor se bude zabývat otázkami, co znamená Friluftliv a proč se rozvinul zrovna ve Skandinávii. Porovná Friluftliv s podobnými českými a jinými evropskými tradicemi, kvality bytí v přírodě ve skupině a osamotě. Vysvětlí rozdíly mezi outoodovým vůdcem - outdoorgiude a skandinávským průvodcem - Vägledare. Přiblíží jak Fliruftsliv ovlivnil outdoorový průmysl a fenomén individualizace pobývání v přírodě a jak je možné principy Friluftliv v každodenním životě.O lektorovi:
Gunter Grün Oostinga se narodil v roce 1973 v bývalé NDR. Už jako dítě měl vášeň pro pobyt v přírodě. Spoustu času trávil v lese a rád vzpomíná na letní prázdniny v kempech v bývalém Československu. Získal magisterský titul v sociální pedagogice. Po pádu berlínské zdi se mu otevřel  svět a Gunter nějakou dobu pracoval jako vodácký průvodce ve Švédsku, vydal se na několik výletů napříč Aljaškou a severní Kanadou, působil jako sociální pracovník na Madagaskaru a na Sibiři. V letech 2004-2005 absolvoval ve Švédsku studium Naturligt Friluftsliv. Po návratu do Německa v Potsdami u Berlína založil lesní družinu Baumhaus. Ve stejnojmenném městěčku se usadil a se svou ženou a dcerou žijí v mongolské jurtě, kterou vlastnoručně postavil. Uplynulý rok však strávil s rodinou ve Švédsku rok putováním a pobýváním v divočině. Nyní se vrací plný dojmů a nových zkušeností, o které se s námi podělí na své přednášce.

Seminář je přínosný pro pedagogy, průvodce i rodiče. Přednáška se uskuteční v němčině. Překlad: Timo Daneš.

Přihlašování: http://bit.ly/2bQ76nV

Cena: 200/250/300Kč (členové ALMŠ a začínající iniciativy / nečlenové ALMŠ při platbě předem / platba na místě)

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se