Základy hygieny v lesní školce - WEBINÁŘ ZRUŠENÝ

14.11.2023 9:00 - 14.11.2023 13:00

Webinář, který Vám pomůže vyřešit otázky týkající se hygieny v lesních klubech a lesních mateřských školách. Praktické náměty zasazené do toho, čemu se říká správná hygienická praxe.

Webinář zaměřený na základní oblasti hygieny v lesních školkách se bude věnovat těmto tematickým okruhům: 

  • zázemí jako celek, čistá a špinavá zóna,
  • základní pravidla pro provoz výdejny lesní MŠ z hlediska požadavků na zázemí,
  • jídlo od rodičů a vaření s dětmi z hlediska požadavků na zázemí,
  • mytí nádobí a řešení všech druhů odpadů vznikajících v lesních školkách,
  • toalety v lesních školkách,
  • pitná vs. dešťová voda,
  • mytí rukou včetně zajištění vody v zázemí,
  • mytí rukou v terénu,
  • nemocné dítě v kolektivu, očkování.

Cílem webináře je prezentovat příklad jednoduchého optimálního řešení a jeho možných variant. V každé oblasti budou představena základní pravidla a praktická řešení v prostředí lesních školek. Na základě zkušeností z kontrol z hygienických stanic upozorníme na časté chyby a záměny důležitých pojmů. Členské organizace prosíme, aby si předem přečetly související dokumenty v Infobalíčku a připravily si otázky.  

Webinář se nebude věnovat administrativnímu nastavení stravování v lesních MŠ ani klubech (školní stravování je odlišné od stravování v lesním klubu), pravidlům pro vaření s dětmi či výdeji jídla, ani pravidlům pro správnou hygienickou praxi osob vydávajících jídlo. Otázce stravování ve všech jeho podobách se podrobně věnuje návazný dvoudílný webinář Hygienické minimum ve stravování (HACCP) (8. 12. 2023 a 15. 12. 2023).

O lektorce:
Bc. Magda Kvítková studovala Občanský sektor na UK. Hodně jí však dala zejména praxe v nejrůznějších neziskových organizacích, především v NROS, ale také CDS Jedličkova ústavu. Profesně ji velmi zajímá rozvoj neziskového sektoru jako celku, advokacie a síťování. Je členkou kontrolního výboru SKAV. V ALMŠ má na starosti oblast legislativy, watchdog a podporu lesních MŠ a klubů formou zpracování odborných textů a konzultací. Podrobněji se zabývá tématy spojenými hygienou a stravováním v prostředí lesních školek a povinnou dokumentací. Má dvě dcery, volný čas tráví nejraději s rodinou na horách na dlouhých výletech. Magdu můžete požádat o konzultaci v oblasti legislativy, školky její služby oceňují zejména při zakládání či transformaci na LMŠ. 

Pro koho: pro všechny, kdo se v lesní školce zabývají hygienou. Je vhodný jak pro koordinátorky/ředitelky, tak pro nové zaměstnance, které je třeba seznámit s pravidly pobytu s dětmi (proč jsou pravidla nastavena tak, jak jsou). Důrazně doporučujeme, aby se účastníci seznámili s relevantními kapitolami z Infobalíčku. Probíraných témat je hodně a výrazně Vám to usnadní orientaci. Přednost při přihlašování mají členské organizace.

Termín konání: úterý 14. 11. 2023 od 9:00 do 13:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení, stáhnutí ZOOMu se také může hodit. 

Novinka: Většina webinářů ve školním roce 2023/2024 je nahrávána. Záznam webináře bude účastníkům k dispozici na našem webu po dobu dvou měsíců od termínu konání webináře. Link na záznam webináře zasíláme nejpozději do pěti pracovních dnů od živého vysílání na email všem přihlášeným, kteří uhradili poplatek za webinář. Záznamy vybraných webinářů je možné zakoupit i zpětně, více informací zde. Zda bude záznam webináře k dispozici i pro zpětné zakoupení či nikoliv, bude rozhodnuto až po jeho konání s ohledem na citlivost dotazů položených účastníky.

Cena: 1 090 Kč pro členy ALMŠ/ 1 390 Kč pro ostatní. 

Přihlásit se můžete zde.

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se