Zakládáme lesní školku

17.5.2019 10:00

Oblíbený seminář pro ty, kteří se chystají založit lesních mateřskou školu nebo klub a ty, kteří ji/ho založili a hledají oporu ve svých začátcích.

Přemýšlíte o založení lesního klubu? Stojíte na prahu nové cesty a jste neseni nadšením, nebo již poznáváte, kolik praktických otázek je potřeba vyřešit? Pak je tento seminář přesně pro Vás. Nechte se inspirovat, seznamte se s praktickými zkušenostmi i současnou legislativou.

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů před vámi a najděte odpovědi na otázky: Kolik lidí v týmu je potřeba? Kolik to stojí energie, fyzické práce, peněz? Jak oslovit rodiče a co je zajímá? Jak dlouho trvá cesta od záměru k prvnímu dni s dětmi v lese? Jak shánět nové kolegy? Na jaká úskalí si je dobré dát pozor? Jak na tvorbu školní vzdělávací koncepce? Co jsou to Standardy kvality a proč k čemu jsou dobré?

Zveme vás na praktický seminář, jehož prvořadým cílem je strhnout závoje iluzí, podívat se skutečné cestě za lesní mateřskou školou a klubem zpříma do očí a poskytnout podporu těm, kteří již procházejí prvním zakladatelským rokem.

S prostředím lesních mateřských škol Vás seznámí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD. a Johana Passerin, členka Rady ALMŠ a koordinátorka a hlavní pedagožka lesní MŠ Hvězdy v lese. Lektorky představí hlavní principy fungování lesní MŠ (legislativní, provozní, pedagogické). Další část bude probíhat formou panelové diskuze se zástupci vznikajících iniciativ a déle fungujících lesních MŠ. Těžištěm diskuze budou dotazy z řad účastníků semináře.

 

Kurz je vhodný pro zájemce o založení lesního klubu nebo lesní MŠ, i pro ty, kteří právě otevírají.

 

Datum konání: 17. 5. 2019, 10:00 - 18:00

Místo: Brno

Přihlášky

Cena: 790/990 Kč - členové a příjemci Informačního servisu ALMŠ, studenti / ostatní

Kontakt: Martina Dvořáková

 

 

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se