Zakládáme lesní školku: video a exkurze

15.9.2022 14:00 - 15.9.2022 18:00

Teorie a praxe jdou ruku v ruce. Proto je nedílnou součástí přípravy k zakládání lesní školky také exkurze, kde je prostor se ptát a udělat si jasno. Exkurze je určena pro ty, kdo zhlédli video Zakládáme lesní školku. Nahrávku si můžete objednat již nyní přes níže uvedený formulář, k dispozici bude od 25. 8. 2022.

Během exkurze se nebudeme vracet k základním informacím, které se dozvíte poslechem nahrávky. Budeme na ně navazovat a prohlubovat je o praktickou stránku věci. Nejvíce budeme stavět na vašich dotazech, které vám zůstaly nezodpovězeny a které vyvstanou při prohlídce lesní školky.

Podrobnosti o videu najdete zde

O lektorkách:
PhDr. Tereza Valkounová, PhD. vystudovala učitelství biologie a občanské výchovy. V rámci doktorského studia primární pedagogiky se dostala na téměř dvouletou stáž do Německa, kde rozšířila svůj obzor o koncept udržitelného rozvoje, v praktickém podání o lesní mateřské školy. V roce 2010 spoluzaložila Asociaci lesních MŠ (ALMŠ) a od té doby vede její tým. Od září 2021 působí jako pedagog v LMŠ Hvězdy v lese a proto také pokračuje ve studiu na Pedagogické fakultě v Olomouci. Věnuje se zejména advokační činnosti, komunikaci, firemnímu fundraisingu, lektorování seminářů (přínosné riziko, základy přírodní pedagogiky, pilíře EVVO apod.) a zastupuje ALMŠ navenek.

Johana Passerin stála u založení Asociace lesních MŠ, kde působí dodnes jako členka Rady, koordinátorka Skupiny pro kvalitu a lektorka. Od roku 2010 pracuje jako pedagožka v lesní školce. Vede lesní mateřskou školu Hvězdy v lese. Absolvovala čtyřleté studium waldorfské předškolní pedagogiky a mnoho stáží v předškolních zařízeních (Německo, Izrael, Dánsko, Švédsko, Skotsko a Island). Je absolventka oboru Speciální pedagogika předškolního věku a učitelství pro MŠ na Univerzitě Palackého v Olomouci a v současné době zde studuje muzikoterapii.  Lesním školkám poskytuje konzultace a kolegiální podporu, přednáší zejména na téma volná hra, svátky a tradice, potřeby malého dítěte a vede nový cyklus seminářů s názvem Pohádky a divadlo v lesní školce. 

 

Pro koho: pro všechny, kdo chtějí založit vlastní lesní školku a zhlédli video Zakládáme lesní školku. 

Datum: čtvrtek 15. 9. 2022, 14:00 - 18:00.

Místo konání: LMŠ Hvězdy v lese, Huberova ul. (naproti domu č. 1), Praha 6

 

Cena: 1 990 Kč pro všechny zájemce o založení lesní školky. 
Cena zahrnuje video Zakládáme lesní školku a exkurzi, je splatná při rezervaci termínu exkurze.

Objednat video a rezervovat si svoje místo na exkurzi můžete zde.  

 

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.
V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se