Zakládáme lesní školku: video a exkurze

19.5.2023 14:00 - 19.5.2023 18:00

Teorie a praxe jdou ruku v ruce. Proto má příprava k zakládání lesní školky dvě části: video a exkurzi v lesní MŠ. Nejprve dostanete video Zakládáme lesní školku a později na exkurzi prostor se ptát a udělat si jasno. Nahrávku si můžete objednat již nyní přes níže uvedený formulář.

Pokud se kdokoliv z vás chystá založit LMŠ, doporučuji tento seminář.
Pokud někdo nad tímto záměrem jen přemýšlí a není si jistý,
tak ho doporučuji ještě o něco víc.
Člověk si ujasní, co chce, co je pro něj reálné,
získá užitečné kontakty.

Exkurze je určena pro ty, kdo zhlédli video. Během exkurze se nebudeme vracet k základním informacím, které se dozvíte poslechem nahrávky. Budeme na ně navazovat a prohlubovat je o praktickou stránku věci. Nejvíce budeme stavět na vašich dotazech, které vám zůstaly nezodpovězeny a které vyvstanou při prohlídce lesní školky.

Podrobnosti o videu najdete zde

O lektorce:
Mgr. Tereza Vavrečková se činnosti kolem dětí věnuje od roku 2004, kdy začala studovat obor fyzioterapie na 2. LF UK v Praze. Již během studia se věnovala pohybu dětí a to ji zůstalo i po škole. Po narození vlastních děti došlo k vnitřnímu přerodu a potřebě založit místo, kde mohou být šťastné děti, pedagogové i rodiče. Nejdříve převzala dětský klub, který měl sídlo v domě. Poté založila lesní klub a následně lesní mateřskou školu Jaata v Dolních Chabrech a lesní mateřskou školu vhaaji v Ďáblicích. Každá školka je jiná, ale něco je přesto spojuje - jistota, důvěra a bezpečí pro děti. Inspirací pro Terezu byla Montessori pedagogika, která je součástí dětského klubu. Lesní školky se již inspirovali waldorfskou a přírodní pedagogikou. Tereza přešla řadou kurzů, které obohatily nejen ji ale i její školky - např. přírodní pedagogika s R. Hettichem, intuitivní pedagogika s T. Pedrolim, intuitivní hry s J. Ahlbomem a P. Živým, kurzem Respektovat a být respektován. V roce 2021 se stala členkou Skupiny pro kvalitu Asociace lesních MŠ. Kromě vedení školek a průvodcování se věnuje ještě horokroužkům a jiným pohybovým aktivitám s dětmi do 15 let.

Pro koho: pro všechny, kdo chtějí založit vlastní lesní školku a zhlédli video Zakládáme lesní školku. 

Datum: pátek 19. 5. 2023, 14:00 - 18:00.

Místo konání:  LMŠ Jaata v Praze, v ulici K Brnkám (cca 300 m od hlavní cesty po levé ruce) v Dolních Chabrech

 

Cena: 1 990 Kč pro všechny zájemce o založení lesní školky. 
Cena zahrnuje video Zakládáme lesní školku a exkurzi, je splatná při rezervaci termínu exkurze.

Objednat video a rezervovat si svoje místo na exkurzi můžete zde.  

 

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.
V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se