Zakládáme lesní mateřskou školu

6.10.2017 18:00 - 7.10.2017 17:00

Přemýšlíte o založení lesní mateřské školy? Pak je tento seminář přesně pro Vás. Nechte se inspirovat, seznamte se s praktickými zkušenostmi i současnou legislativou.

Láká vás založit lesní mateřskou školu? Stojíte na prahu nové cesty a jste neseni nadšením, nebo již poznáváte, kolik praktických otázek je potřeba vyřešit?

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů před vámi a najděte odpovědi na otázky: Kolik lidí v týmu je potřeba? Kolik to stojí energie, fyzické práce, peněz? Jak oslovit rodiče a co je zajímá? Jak dlouho trvá cesta od záměru k prvnímu dni s dětmi v lese?

Zveme vás na praktický seminář, jehož prvořadým cílem je strhnout závoje iluzí, podívat se skutečné cestě za lesní mateřskou školou zpříma do očí a poskytnout podporu těm, kteří již procházejí prvním zakladatelským rokem.

S prostředím lesních mateřských škol Vás seznámí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD. a Johana Passerin, místopředsedkyně Asociace LMŠ a koordinátorka a hlavní pedagožka lesní MŠ Hvězdy v lese. Lektorky představí hlavní principy fungování lesní MŠ (legislativní, provozní, pedagogické). Další část bude probíhat formou panelové diskuze se zástupci vznikajících iniciativ a déle fungujících lesních MŠ. Těžištěm diskuze budou dotazy z řad účastníků semináře.

 

termín: 6. - 7- října 2017, v pátek od 18h do 20h, v sobotu od 9h do 17h

místo konání: Ekocentrum Loutí, Loutí 4, Rabyně, http://www.ekocentrumlouti.cz/, přespání možné!

cena: 790 Kč členové a vznikající iniciativy / 990 Kč ostatní

pro koho: začínající lesní kluby a ti, kdo o jeho založení uvažují

kontaktní osoba: martina.dvorakova@lesnims.cz 

přihlašovací formulář zde.

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se