Zakládáme lesní klub nebo LMŠ - webinář II

26.5.2020 14:00 - 26.5.2020 18:00

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů před vámi a najděte odpovědi na své otázky - co Vás čeká a obvykle nemine na cestě zakládání Vašeho vysněného místa pro děti.

Oblíbený seminář pro ty, kteří se chystají založit lesní mateřskou školu nebo klub a ty, kteří ji/ho založili a hledají oporu ve svých začátcích. Tentokrát se setkáme online, ve dvou odpoledních termínech.

Přemýšlíte o založení lesního klubu? Stojíte na prahu nové cesty a jste neseni nadšením, nebo již poznáváte, kolik praktických otázek je potřeba vyřešit? Pak je tento seminář přesně pro Vás. Nechte se inspirovat, seznamte se s praktickými zkušenostmi i současnou legislativou.

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů před vámi a najděte odpovědi na otázky: Kolik lidí v týmu je potřeba? Kolik to stojí energie, fyzické práce, peněz? Jak oslovit rodiče a co je zajímá? Jak dlouho trvá cesta od záměru k prvnímu dni s dětmi v lese? Jak shánět nové kolegy? Na jaká úskalí si je dobré dát pozor? Jak na tvorbu školní vzdělávací koncepce? Co jsou to Standardy kvality a k čemu jsou dobré?

Zveme vás na praktický seminář, jehož prvořadým cílem je strhnout závoje iluzí, podívat se skutečné cestě za lesní mateřskou školou a klubem zpříma do očí a poskytnout podporu těm, kteří již procházejí prvním zakladatelským rokem.

S prostředím lesních mateřských škol Vás seznámí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD. a Klára Krchňavá, členka Rady ALMŠ a zakladatelka spolku Kavyl, který na Moravě provozuje lesní mateřskou školu a lesní klub. Lektorky představí hlavní principy fungování lesní školky (legislativní, provozní, pedagogické). Další část bude probíhat formou panelové diskuze, jejím těžištěm budou dotazy z řad účastníků semináře.

Kurz je vhodný pro zájemce o založení lesního klubu nebo lesní MŠ, i pro ty, kteří právě otevírají.

 

Plánované setkání se vzhledem k aktuální situaci bude konat online. Webinář rozdělíme na dvě části:

Datum konání 1. části webináře: čtvrtek, 21. 5. 2020, 14:00 - 18:00
Datum konání 2. části webináře: úterý, 26. 5. 2020, 14:00 - 18:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou den před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Přihlášky zde.

Cena: 1290 Kč - členové a příjemci Informačního servisu ALMŠ, studenti / 1490 Kč - ostatní. Sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné - i vznikající - školky zdarma. 

Kontakt: Martina Dvořáková, martina.dvorakova@lesnims.cz 

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se