Webinář pro rodiče: Jak vychovat odolné dítě?

1.3.2023 18:00 - 1.3.2023 19:30

Odolnost je víc než ochranný štít. Je to celé “bojové umění”, které dítě v životě uplatní, jakmile se setká s fyzicky nebo psychicky náročnou situací. Malé dítě je zranitelné a potřebuje vaši rodičovskou ochranu - je v pořádku, že ho nechcete nutit bojovat. Můžete ho ale nechat trénovat. Jak?

V lesních školkách máme řadu přiměřeně náročných situací - voda studí, nůž je ostrý, potkáváme cizí kolemjdoucí, kamarád mi vzal můj klacek. Těmito situacemi děti procházejí s průvodci, kteří mají na prvním místě bezpečnost a zároveň všestranný rozvoj dětí. Víme, že dětem nepomůžeme, když jim umeteme cestičku. Přijďte se dozvědět víc o tomto umění, které staví na schopnosti poznat a říct, co potřebuji. První hodinu budeme věnovat tématu formou přednášky. Následující půl hodinu budeme věnovat diskuzi a Vašim případným otázkám.  

O lektorce:
PhDr. Tereza Valkounová, PhD. vystudovala učitelství biologie a občanské výchovy. V rámci doktorského studia primární pedagogiky se dostala na téměř dvouletou stáž do Německa, kde rozšířila svůj obzor o koncept udržitelného rozvoje, v praktickém podání o lesní mateřské školy. V roce 2010 spoluzaložila Asociaci lesních MŠ (ALMŠ) a od té doby ji vede. Od září 2021 působí jako pedagog v LMŠ Hvězdy v lese a proto také pokračuje ve studiu na Pedagogické fakultě v Olomouci. Věnuje se zejména advokační činnosti, lektorování vybraných témat (přínosné riziko, přírodní pedagogika, vzdělávání pro udržitelný rozvoj) a zastupuje ALMŠ navenek.

Pro koho: pro rodiče, kteří uvažují o lesní školce pro své dítě, ale mají obavy, nebo už dítě v lesní školce mají a rádi by nahlédli pod pokličku

Termín konání:  středa 1. 3. 2023 od 18:00 do 19:30 (18:00 - 19:00 přednáška, 19:00 - 19:30 diskuze)

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Všichni zájemci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. 

Cena: zdarma

Přihlásit se můžete ZDE.  

 

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se