Písně a říkadla

<  Zpět na výpis

Po loňské úspěšné premiéře pořádáme s Johanou Passerin vzdělávací cyklus Písně a říkadla i ve školním roce 2019/2020.

Čeká vás pět tematicky zaměřených podvečerů plných inspirace pro každý den ve vaší školce. Poznáte nové prstové hry, říkanky, průpovědi, pohádky, písničky a hry, které vám pomohou tvořit rytmus dne, zvládat přechodové situace, zklidnit se, nebo naopak rozproudit energii. 
Prakticky zaměřená setkání, během nichž kromě zpěvu bude místo i pro vyprávění, sdílení zkušeností, hledání odpovědí na otázky a kolegiální podporu. A také na trochu povídání o tom, proč je rytmus a řád pro děti tak důležitý.

Jednotlivá setkání jsou otevřena všem, není nutné se přihlašovat na celý cyklus. Na každém setkání účastníci obdrží texty písní a říkadel, o kterých se bude povídat.

 

Program vzdělávacího cyklu 2019/2020

Z technických důvodů se Podzimní písně a říkadla přesouvají na podzim 2020. Stále platí, že si můžete zakoupit celý cyklus 5 seminářů. 

 

Zimní písně a říkadla - 21. listopadu 2019

Zmrzlá je zem a Advent za vrátky, noc je zas dlouhá a den jen krátký. 

Budeme se věnovat hlavně rorátům, písním pro nastávající období Příchodu - Adventu. A co ještě zpívat, než napadne sníh.

 

Písně a říkadla předjaří - 6. února 2020

Volám tě sluníčko, vyjdi aspoň maličko, vyjdi z mraků ven, zahřej zmrzlou zem. 

Naladění na znovuzrození přírody, volání sněženek  ze země, ale ještě jenom opatrně, aby nezmrzly. Tak se možná raději pojedem projet na saních a zazpíváme si nějaké masopustní rozpustilé písničky.

 

Jarní písně a říkadla - 23. dubna 2020

Čarovný čas mezi jarem a létem. Lásko, Bože lásko, kde ťa ludia berů? 

Písně o studánkách, o květinách, o kráse a lásce. 

 

Letní písně a říkadla - 4. června 2020

Kořeníčko koření, od Boha jsi stvořený, letní čarování s bylinkami, zlaté kapradí a kouzelný svět víl a elfů. Pojďme se s nimi potkat s písničkou! 

Konec školního roku je zakrátko a slunce pálí velice moc. K tomu se nejvíce hodí písně - halekačky a trávnice. Jak zpívat, aby vám dech vystačil hodně dlouhé hééééj!

 

Podzimní písně a říkadla - podzim 2020 (přesný termín bude včas zveřejněn)

Padá listí, příroda jde spát, předtím ale musím s drakem bojovat. Pak obejmu stromy, bratry a sestry, než sesbírám z nebe popadané hvězdy. 

Pojďme si zazpívat písně loučení s létem, díkůvzdání a odvahy. Dožínkové popěvky, a kruhové hry. A k tomu pár básniček a prstových her. Možná přidáme nějaké vlastní tvoření.

 

O lektorce: Johana Passerin stála u založení Asociace lesních MŠ, kde působí dodnes jako členka Rady, koordinátorka Skupiny pro kvalitu a vzdělávání. Od roku 2010 pracuje jako pedagožka v lesních školkách. Absolvovala čtyřleté studium waldorfské předškolní pedagogiky a mnoho stáží v předškolních zařízeních. V současné době studuje speciální pedagogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Lesním školkám poskytuje konzultace a kolegiální podporu, přednáší zejména na téma volná hra, pohádky, svátky a tradice a potřeby malého dítěte. Co se písní a zpěvu týče: zpívá ve školce každý den, pro radost i ve smutku. Skládá písničky a průpovědi, ale noty umí jen trochu. 

 

Termíny setkání: 21. 11. 2019, 6. 2. 2020, 23. 4. 2020, 4. 6. 2020, podzim 2020 (termín bude upřesněn), vždy od 17.30 do 20.00 hod.

Místo konání: Komunitní škola Jeden strom, Karlštejnská 253, Černošice, mapa. 5 minut od zastávky vlaku Praha - Černošice (20 min. z Praha Hlavní nádraží)

 

Pro koho: průvodci lesních klubů a LMŠ, učitelé, rodiče.

Cena za cyklus: 2290 Kč členové a příjemci Informačního servisu ALMŠ, studenti / 2890 Kč - ostatní

Cena za jeden seminář: 890 Kč členové a příjemci Informačního servisu ALMŠ, studenti / 1090 Kč - ostatní

 

Přihláška zde

Kontaktní osoba: Martina Dvořáková

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se