Cesta k dobré školce

<  Zpět na výpis

VÍCE V LEVÉM MENU

 

Kvalitní pedagogický tým.

Spokojené dítě.

Podporující rodiče.

 

Proč se přihlásit?
Chcete mít dobře fungující a naplněnou školku, spokojené děti, kvalitní a stabilní tým a podporující rodiče? Chcete mít ujasněné role a dobře prezentovat svou organizaci navenek i dovnitř? Kdo by nechtěl! Je na čase propojit entuziasmus s profesionalitou.

 

Pro koho?
Vzdělávací cyklus je určen vedoucím začínajících školek, kteří školku chtějí vést od začátku profesionálně, ale i zkušeným vedoucím pracovníkům, kteří chtějí zkvalitnit a profesionalizovat vedení a provoz lesní MŠ nebo klubu. Cyklus je postaven tak, aby se z jedné LMŠ nebo LK mohlo střídat více zástupců. Střídání bude přínosné v tom, že podpoří spolupráci v týmu a přiměje účastníky, aby sdíleli informace a dokumenty tvořili společně. Zároveň jim umožní analyzovat své talenty a rozdělit si role v týmu podle nich.
Účast pouze na jednotlivých víkendových blocích je možná. V případě zájmu se přihlaste přes přihlášku na konci této stránky.


Co se dozvíte a co prožijete?
Na pěti víkendových setkáních se budeme postupně věnovat personalistice, vzdělávací koncepci a zajištění potřeb dětí, evaluaci, rozpočtu, smlouvám, provozním podmínkám a dokumentům, spolupráci s rodiči i komunikaci s veřejností.

Na cestě ke skutečně kvalitní lesní školce nám budou pomáhat Standardy kvality, soubor dobrých zkušeností a ověřené praxe vytvořený průvodci z nejzkušenějších lesních školek v ČR, sepsaný do jasných a přehledných bodů.


Co si odnesete?
Po absolvování seminářů si uděláte jasno v tom, co a proč jako lídři školek chcete dělat, a co nechcete. Budete umět vytvořit (ve spolupráci se svým týmem) provozní dokumenty své školky. Efektivně si rozdělíte role v týmu. Díky sdílení s ostatními účastníky zjistíte, že v tom nejste sami a budete se moci o sebe navzájem opřít, např. pomáhat si při tvorbě dokumentů, tvořit regionální centra, hledat přesahy a zdroje. Budete připraveni projít certifikací (splnit Standardy kvality).


Kdo se bojí, nesmí do lesa. S námi se bát nebudete.


Lektoři a garanti vzdělávacího cyklu jsou jedni z nejzkušenějších průvodců v ČR, nebo odborníci ve svém oboru (např. personalistika a řízení malých organizací). Mnozí z nich se podílí na tvorbě a aktualizaci Standardů kvality lesní mateřských škol, vůbec prvních standardů kvality pro oblast předškolního vzdělávání). Přispěli a přispívají k vytváření legislativních podmínek pro vznik a fungování lesních MŠ a klubů v naší zemi. Proměňují vzdělávací prostředí v ČR.


Konzultace
Součástí kurzu bude možnost konzultací v celkovém rozsahu 2,5 hod. Každý účastník může čerpat vždy půl hodiny do 30 dnů po skončení každého bloku.


Místo konání
Ekocentrum Loutí, Loutí 4, Rabyně

Program první den 10:00 - 18:00, druhý den 9:00 - 17:00 hod.

 

 

Přihlašovat se můžete zde.



Pro více informací se obraťte na odbornou garantku programu Johanu Passerin nebo produkční Martinu Dvořákovou.

 

Lesy ČR, s.p. podporují Asociaci lesních mateřských škol.

    

 

           web s. p. Lesy ČR

 

Kalendář akcí

  • Říjen 2019

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

  • Listopad 2019

    2/11 - 3/11 Ahlbom & Passerin: Volná hra

  • Prosinec 2019

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se