Cesta k dobré školce

<  Zpět na výpis

VÍCE V LEVÉM MENU

 

Kvalitní pedagogický tým.

Spokojené dítě.

Podporující rodiče.

 

Proč se přihlásit?
Chcete mít dobře fungující a naplněnou školku, spokojené děti, kvalitní a stabilní tým a podporující rodiče? Chcete mít ujasněné role a dobře prezentovat svou organizaci navenek i dovnitř? Kdo by nechtěl! Je na čase propojit entuziasmus s profesionalitou.

Pro koho?
Vzdělávací cyklus je určen vedoucím začínajících školek, kteří školku chtějí vést od začátku profesionálně, ale i zkušeným vedoucím pracovníkům, kteří chtějí zkvalitnit a profesionalizovat vedení a provoz lesní MŠ nebo klubu. Cyklus je postaven tak, aby se z jedné LMŠ nebo LK mohlo střídat více zástupců. Střídání bude přínosné v tom, že podpoří spolupráci v týmu a přiměje účastníky, aby sdíleli informace a dokumenty tvořili společně. Zároveň jim umožní analyzovat své talenty a rozdělit si role v týmu podle nich.
Účast pouze na jednotlivých víkendových blocích je možná. V případě zájmu se přihlaste přes přihlášku na konci této stránky.

Co se dozvíte a co prožijete?
Na pěti víkendových setkáních se budeme postupně věnovat personalistice, vzdělávací koncepci a zajištění potřeb dětí, evaluaci, rozpočtu, smlouvám, provozním podmínkám a dokumentům, spolupráci s rodiči i komunikaci s veřejností.

Na cestě ke skutečně kvalitní lesní školce nám budou pomáhat Standardy kvality, soubor dobrých zkušeností a ověřené praxe vytvořený průvodci z nejzkušenějších lesních školek v ČR, sepsaný do jasných a přehledných bodů.

Co si odnesete?
Po absolvování seminářů si uděláte jasno v tom, co a proč jako lídři školek chcete dělat, a co nechcete. Budete umět vytvořit (ve spolupráci se svým týmem) provozní dokumenty své školky. Efektivně si rozdělíte role v týmu. Díky sdílení s ostatními účastníky zjistíte, že v tom nejste sami a budete se moci o sebe navzájem opřít, např. pomáhat si při tvorbě dokumentů, tvořit regionální centra, hledat přesahy a zdroje. Budete připraveni projít certifikací (splnit Standardy kvality).


Kdo se bojí, nesmí do lesa. S námi se bát nebudete.


Lektoři a garanti vzdělávacího cyklu jsou jedni z nejzkušenějších průvodců v ČR, nebo odborníci ve svém oboru (např. personalistika a řízení malých organizací). Mnozí z nich se podílí na tvorbě a aktualizaci Standardů kvality lesní mateřských škol, vůbec prvních standardů kvality pro oblast předškolního vzdělávání). Přispěli a přispívají k vytváření legislativních podmínek pro vznik a fungování lesních MŠ a klubů v naší zemi. Proměňují vzdělávací prostředí v ČR.


Konzultace
Součástí kurzu bude možnost konzultací v celkovém rozsahu 2,5 hod. Každý účastník může čerpat vždy půl hodiny do 30 dnů po skončení každého bloku.

 

Podrobný program a informace o ceně, místě konání hledejte v levém menu.  

Přihlašovat se můžete zde.

Pro více informací se obraťte na Martinu Dvořákovou.

 

Lesy ČR, s.p. podporují Asociaci lesních mateřských škol.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se