Speciál pro MŠ: Vyprávění s přírodou (storytelling v EVVO)

12.12.2023 13:00 - 12.12.2023 15:00

Příběh je způsob, jak přenést do života dětí hodnoty a vzory péče o sebe a svět.

Příběh vzniklý v přírodě a hraný s přírodninami vypráví ústy pedagoga příroda sama. Webinář představí praktické tipy a postupy vycházející z metod storytellingu a přírodní terapie. Naučíme se tvořit dobré podmínky, aby se vyprávění mohlo rozvinout, posílíme pozornost k tomu, jak příroda k dětem promlouvá a jak tento “jazyk” můžeme přenést do vlastního vyprávění s poselstvím či záměrem, který v přírodě vznikne. Příběhy vzniklé po webináři budou účastníci (anonymně či autorsky) sdílet mezi sebou pro inspiraci. 

Lektorka čerpá z vlastní praxe vyprávění příběhů předškolním dětem a prožitků z přírodní pedagogiky a terapie. Není nutné mít s těmito metodami předchozí zkušenost, webinář proto může být také pozvánkou k uvědomění, co pro vás bude užitečné dále rozvíjet. 

O lektorce:
PhDr. Tereza Valkounová, Ph.D. vystudovala učitelství biologie a občanské výchovy na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. V rámci doktorského studia primární pedagogiky se dostala na téměř dvouletou stáž do Německa, kde sledovala implementaci vzdělávání pro udržitelný rozvoj do kurikula a objevila tak lesní mateřské školy. V roce 2010 spoluzaložila Asociaci lesních MŠ a od té doby vede její kroky a tým. Od září 2021 působí jako pedagog v LMŠ Hvězdy v lese a proto také pokračuje ve studiu na Pedagogické fakultě v Olomouci. Věnuje se zejména advokační činnosti, fundraisingu, lektorování seminářů (přínosné riziko, základy přírodní pedagogiky, pilíře EVVO apod.) a zastupuje ALMŠ navenek. Věnuje se svým dvěma synům, absolventům lesní školky, kočkám a rostlinám. Radost jí dělá pouliční umění a tanec.

Pro koho: primárně pro učitelky mateřských škol

Termín konání: úterý 12. 12. 2023 od 13:00 do 15:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení, stáhnutí ZOOMu se taky může hodit. 

Novinka: Většina webinářů ve školním roce 2023/2024 je nahrávána. Záznam webináře bude účastníkům k dispozici na našem webu dva měsíce po termínu konání webináře. Link na záznam webináře zasíláme nejpozději do pěti pracovních dnů od živého vysílání na email všem přihlášeným, kteří uhradili poplatek za webinář. Záznamy vybraných webinářů je možné zakoupit i zpětně, více informací zde. 

Cena za osobu / záznam: 790 Kč pro členy ALMŠ / 990 Kč pro ostatní. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné organizace zdarma. Pokud víte, že záznam budete sdílet se školkovým týmem, a můžete si to dovolit, oceníme, když si přístupů zakoupíte více.

Přihlásit se na webinář nebo si zpětně objednat pouze záznam můžete zde.

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se