Rudolf Hettich: Lesní terapie

27.9.2022 14:00 - 29.9.2022 16:00

Pokračování kurzů s Rudolfem Hettichem.

Lesní terapie je odpovědí na zvyšující se odstup “urbanizovaných” lidí od přírody, jejichž životy určují technologie a virtuální světy. Navzdory modernímu vývoji zůstává kořenem člověka jeho fyzická přirozenost, která po tisíce let formovala a určovala „přirozenou bytost člověka" v různém přírodním prostředí. Příroda nám dělá dobře. Je to svobodný prostor, který nás obklopuje zcela neodsuzujícím způsobem. Můžeme se v něm intenzivně a vědomě ponořit do živosti jeho elementárních sil.
Příroda je léčivá sama o sobě, jejími léky jsou zeleň lesa, barvy květů, jejich klid, orosené louky. "Léky ošetřují, příroda léčí" - tato prastará moudrost se vztahuje k celé podstatě člověka a přírody. Příroda se nás v podstatě zmocňuje. Přivádí nás lidi do kontaktu s ní samotnou (ať už ji chceme ohrozit nebo je chránit) a se sebou samými – ať už bohatými nebo chudými, zdravými nebo nemocnými, malými i velkými. Ukazuje nám také zdroj, ze kterého čerpá, a velmi osobní cestu každého jednotlivce k uzdravení.
Na cestě k těmto zážitkům v lesní terapii využíváme holistický model těla, duše a ducha. Proces tohoto vnímání je považován za ústřední klíč kurzu. Příroda nás podporuje svým jasným řádem a terapeutickým bytím v přírodě.

 

Témata kurzu: 

  • Léčivá síla lesa - lesní koupání
  • Zážitek z terapeutického lesa
  • Příroda a lesní terapie v práci s mládeží
  • Co je léčebné a terapeutické v lese a v přírodě
  • Pokladnička pro přírodu a lesní terapii
  • "Přírodní koučink"

 

O lektorovi:
Rudolf Hettich se zabývá fenoménem volné hry, působí jako poradce pro design přírodních herních prostor, vedoucí svobodného vzdělávacího zařízení neziskové organizace Gesellschaft für Natur und Umwelterziehung. Kromě toho vede nakladatelství, které vydává odborný časopis pro pedagogy Urspiel (Prahra).

Pro koho: pouze pro absolventy základů přírodní pedagogiky s Rudolfem Hettichem a účastníky jednodenních kurzů s Rudolfem Hettichem (např. 50 aktivit z kapsy a Síla hry v přírodě), kapacita kurzu je omezena. 

Datum: úterý 27. 9. 2022 - čtvrtek 29. 9. 2022

Setkání začíná v úterý 14:00, středa začíná 8:30 a končí 18:30 vč. pauzy na oběd (cca 12:00 - 13:30) a v průběhu dne dle potřeby, čtvrtek začíná 8:30 a končí 16:00, vč. pauzy na oběd (cca 12:00 - 13:30). 

Místo konání: Ekocentrum Loutí, Loutí 4, 252 08 Rabyně
Ubytování a strava (od úterní večeře do čtvrtečního oběda) se objednává a hradí přímo Ekocentru Loutí.  Informace o podmínkách a cenách ubytování a stravy zašleme přihlášeným účastníkům. 

Cena semináře: 4 490 Kč pro členy ALMŠ / 5 390 Kč pro ostatní

Přihlásit se můžete ZDE 

 

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se