Přínosné riziko s dětmi venku - ZRUŠENO

28.2.2024 10:00 - 28.2.2024 18:00

Cítíte, že nechcete dětem umetat cestičku, ale okolí vás tlačí k minimalizování rizika? Jak na vás působí pocit odpovědnosti za děti při programu v přírodě? Co si ještě můžete dovolit a co je za hranou? Praktický webinář zahrnující analýzu rizik i jejich přínosů ve vzdělávacím programu venku.

Naučíte se jít do rizikových situací připravení, abyste mohli mít tolik potřebnou pozornost a dobře rozlišili riziko od nebezpečí. Seznámíte se s dobrým krizovým plánem, budeme sdílet praktická opatření rizikových situací. Nakonec si každý odnese svá řešení, která na jedné straně neznamenají hazardování se životem a na druhé straně zachovávají výchovně-vzdělávací přínos reálných situací, které život přináší. Vybavíte se také argumenty potřebnými pro komunikaci s rodiči nebo v týmu, abyste měli na přístupu k riziku shodu - ta je totiž na celé věci klíčová pro váš klid s dětmi venku.

O lektorce:
PhDr. Tereza Valkounová, Ph.D. vystudovala učitelství biologie a občanské výchovy na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. V rámci doktorského studia primární pedagogiky se dostala na téměř dvouletou stáž do Německa, kde sledovala implementaci vzdělávání pro udržitelný rozvoj do kurikula a objevila tak lesní mateřské školy. V roce 2010 spoluzaložila Asociaci lesních MŠ a od té doby vede její kroky a tým. Od září 2021 působí jako pedagog v LMŠ Hvězdy v lese a proto také pokračuje ve studiu na Pedagogické fakultě v Olomouci. Věnuje se zejména advokační činnosti, fundraisingu, lektorování seminářů (přínosné riziko, základy přírodní pedagogiky, pilíře EVVO apod.) a zastupuje ALMŠ navenek. Věnuje se svým dvěma synům, absolventům lesní školky, kočkám a rostlinám. Radost jí dělá pouliční umění a tanec.

Pro koho: pro učitelky mateřských škol i pro pedagogy a nepedagogy z lesních školek

Nový termín konání:  středa 28. 2. 2024 od 10:00 do 18:00 (původně 20. 2. 2024)

Místo konání: LMŠ Zahrádka Troja, Na Farkách ev. č. 124, Praha - Troja (mapa)
Do LK Zahrádka Troja s dostanete autobusem č. 177 z metra Kobylisy, zastávka Poliklinika Mazurská (trasa), možnost parkování nabízí přilehlé sídliště (např. ulice Pomořanská).

Cena za osobu: 2 090 Kč pro nečleny ALMŠ, členové tarifu 3 a 2 mají slevu 20%, členové tarifu 1 mají slevu 10%. 

Přihlásit se můžete zde

Storno podmínky Školy lesem najdete zde

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se