Odpovědnost ve školce 1/2

21.3.2023 9:00 - 21.3.2023 13:00

Dvoudílný webinář, ve kterém se budeme věnovat odpovědnosti lesních MŠ (LMŠ) a lesních klubů (LK) ve všech možných souvislostech.

První díl webináře věnujeme úrazům dětí. Oddělíme, za co odpovídá průvodce, za co přímo LMŠ/LK a jestli je možné, aby odpovídalo i samo dítě. Budeme se zabývat rozdílem mezi odpovědností za škodu a trestní odpovědností průvodců včetně tipů, jak mohou průvodci, LMŠ i LK svou odpovědnost omezit. Odlišíme odpovědnost lesního klubu a lesní MŠ. Zaměříme se i na evidenci úrazů, a jednání s pojišťovnou. Podíváme se na to, jak by měly vypadat pojistné smlouvy, co by měly krýt a do jaké výše. Zběžně naťukneme, jak vypadá řízení před soudy, a to trestními i civilními. 

 • Úrazy dětí a jejich evidence,
 • odpovědnost lesní MŠ a lesního klubu za škodu na zdraví dětí,
 • odpovědnost průvodce za škodu na zdraví,
 • trestní odpovědnost průvodce, 
 • pojištění odpovědnosti,
 • řízení před soudy.

Druhý díl webináře věnujeme pracovně-právní tématice. Budeme se zabývat tím, co se stane, když se průvodce ve školce zraní a také, zda je podstatné, na jaký typ smlouvy s LMŠ nebo lesním klubem spolupracuje. Podíváme se i na Covid-19 jako nemoc z povolání. Z hlediska řízení organizace se podíváme na to, kdo odpovídá za řádné využívání finančních prostředků, co lze delegovat a co při takovém „outsourcingu“ pohlídat.

 • Pracovní úrazy a jejich odškodňování,
 • Covid-19 jako nemoc z povolání,
 • smlouvy s průvodci a náplň práce,
 • odpovědnost v rámci organizace,
 • delegace v rámci organizace a třetím subjektům,
 • nezařazené dotazy.

Máte-li již nyní na mysli nějaký dotaz, napište ho prosím do vyhrazeného místa v přihlašovacím formuláři. Doručíme ho lektorce, aby odpověď na něj zahrnula do obsahu semináře.  

O lektorce:
Webinář povede Mgr. Bc. Alice Kubů Frýbová, advokátka z advokátní kanceláře Holubová advokáti s.r.o. Alice je advokátkou specializující se na problematiku ochrany osobních údajů, školství, cestovního práva, ochranu spotřebitele a na přeshraniční řešení sporů. Pravidelně přispívá do časopisu Řízení školy. Pro školy a obce pravidelně přednáší na konferencích či školeních. Její velkou výhodou je, že pochází z rodiny učitelů, a rozumí tak problémům, se kterými se školy potýkají.  

 

Termín konání:  úterý 21. 3. 2023 a úterý 28. 3. 2023, vždy od 9:00 do 13:00

Pro koho: provozovatelé či zakladatelé lesních školek. Pro absolvování webináře není nutné mít žádné předchozí znalosti.

Kde a jak: Setkání se budou konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář bude organizátory nahráván pro interní potřeby.

Cena: 1 490 Kč pro členy ALMŠ / 1 890 Kč pro ostatní. Cena je za obě části webináře. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma.

 

Přihlásit se můžete ZDE.

Storno podmínky Školy lesem najdete zde

 

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap.

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se