Od pedagogické koncepce k ŠVP

7.9.2018 9:00

Ze života Skupiny pro kvalitu: Někteří lidé si myslí, že mít Eš-vé-pé je otravná formalita. Jiní do toho dokumentu napíšou, že používají Respektovat a být respektován, waldorfskou a montessori pedagogiku a individuální přístup, a myslí si, že tím je to vyřešené :-) No a občas zapomenou ze zkopírovaného dokumentu smazat údaje školky, od které to opsali.

Celodenní seminář zaměřený na tvorbu pedagogické koncepce a následně školního vzdělávacího programu a jejich využití v každodenním životě školky.

Asociace lesních MŠ nabízí pomoc těm, kteří by to chtěli udělat lépe, ale trochu neví z kterého konce začít. Abyste mohli napsat dobrý ŠVP, potřebujete nejdříve pochopit systém kurikulárních dokumentů. Ukážeme vám, že evaluace není sprosté slovo, ale pojem, který označuje proces vyhodnocování a sebevyhodnocování. Naučíme vás ještě několik dalších cizích slov a pojmů i to, jak si je osvojit ke svému užitku. Ukážeme Vám provázanost se Standardy kvality a to, jak vám může být tento dokument ku pomoci. Ze semináře byste si měli odnést strukturu vlastního ŠVP a jistotu, že ji dokážete naplnit smysluplným obsahem vyjadřujícím ducha vaší lesní školky.


Lektorka Johana Passerin je ředitelkou organizace Hvězdy v lese, členka Rady a Skupiny pro kvalitu ALMŠ, absolventka Semináře waldorfské pedagogiky a studentka Speciální a předškolní pedagogiky na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Termín: 7. září 2018 od 9:00 do 17:00 hod.
Místo konání: VAKUUM, Husova 5, Praha

Přihlášky
Seminář je určen zástupcům certifikovaných lesních MŠ a klubů a těch, kteří se k certifikaci dle Standardů kvality chystají do konce roku 2018.

 

Seminář se koná v rámci projektu Rozvíjení kapacit LMŠ v ČR.

 

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se