Pozvánka na online tiskovou konferenci

Zveřejněno: 10. 7. 2023

<  Zpět na výpis

Srdečně Vás zveme na online tiskovou konferenci Asociace lesních MŠ, která se koná v úterý 25. července od 13:00 do 13:45 hodin. Na konferenci představíme legislativní a další úspěchy lesních školek v ČR spolu s výzvami, kterým dále čelí spolu s celým stupněm předškolního vzdělávání.

Asociace lesních MŠ funguje na území ČR již více než 10 let, aktuálně sdružuje 180 lesních školek. Prosadila zakotvení lesní mateřské školy do školského zákona a nadále kontinuálně pracuje na zlepšování legislativních podmínek lesních školek a vzdělávání v přírodě. Zajišťuje podporu nejen pro členy, ale také rodiče, pedagogy, zakladatele, provozovatele a státní správu. 


Na online konferenci se dozvíte mimo jiné:

  • nárůst zájmu o předškolní vzdělávání v přírodě (data z průzkumu mezi členy);
  • shrnutí legislativních změn a jejich vliv na fungování lesních MŠ na území ČR (novela školského a stavebního zákona);
  • možnosti navýšení kapacit předškolních zařízení;
  • jak na modernizaci českého vzdělávacího systému (lesní MŠ již od počátku fungují na základě světových vzdělávacích trendů definovaných organizacemi jako OSN, UNICEF nebo OECD);
  • vize řešení výzev v oblasti předškolního vzdělávání a jejich dopady na oblast předškolního vzdělávání (spolupráce s MŠ, spolupráce s obcemi).

K tématu promluví Tereza Valkounová, předsedkyně Asociace lesních MŠ a Magda Kvítková, která má na starost advokační činnost, tedy vyjednávání směrem k politkům a státní správě.

Pro více informací a link na online konferenci se prosím obraťte na Denisu Dvořákovou (denisa.dvorakova@lesnims.cz, 724 144 315).

TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ

 

Advokační práce a průzkum mezi členskými organizacemi jsou součástí projektu Advokační podpora předškolního vzdělávání v přírodě podpořeného z programu Active Citizens Fund, který je realizován v rámci Fondů EHP a Norska 2014 – 2021 a který v ČR spravuje Konsorcium, které tvoří Nadace OSF, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut.

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se