Podmínky účasti 2022

Letní školy se mohou účastnit zájemci z řad členů ALMŠ i široké veřejnosti. 13. Letní škola se koná od úterý od 26. do pátku 29. 7. 2022. Předchází jí Slet, členská schůze ALMŠ, v pondělí 25. 7. od 15:00 do 18:00 hodin. 

 

PŘÍJEZD A ODJEZD

Ideální čas příjezdu na Letní školu je v pondělí 25. 7. mezi 13:00 a 14:30, kdy bude probíhat registrace. Od 15:00 se pro členy koná Slet, členská schůze ALMŠ. Program Letní školy začíná úterní dopolední přednáškou. Doporučujeme přijet nejpozději v pondělí na večeři.

Letní škola končí závěrečným kruhem v pátek po obědě. 

 

MÍSTO KONÁNÍ

Ekocentrum Loutí, Loutí 4, 252 08 Rabyně, MAPA

Při cestování hromadnou dopravou přes Prahu vyhledávejte zastávku: Rabyně, Loutí (volba: zastávka PID, autobusy, MHD, nikoliv Benešov). Pokud budete cestovat autem, máte možnost spolujízdy. Parkování na parkovišti u Ekocentra bude zpoplatněno (výše se bude odvíjet od počtu aut na místě, poplatek se hradí přímo Ekocentru).  

DOPORUČUJEME VYUŽÍT SPOLUJÍZDU. Vytvořili jsme pro vás tabulku, prostřednictvím které se můžete dohodnout s ostatními účastníky. 

  

UBYTOVÁNÍ

V Loutí lze přespat ve vlastním stanu a spacáku ve stanovém městečku, kde budou kompostovací záchody, cisterna s pitnou vodou, osvěžující venkovní sprchy. V samotném Ekocentru hned vedle stanového městečka se nachází další sociální zařízení včetně sprch. Pro posezení nejen za horšího počasí bude možné využit velký stan.

PŘEČTĚTE SI PROSÍM DŮLEŽITÁ PRAVIDLA POBYTU V EKOCENTRU LOUTÍ

 

ÚČAST, PLATEBNÍ A STORNO PODMÍNKY

Maximální kapacita akce je 120 účastníků v Ekocentru Loutí a 99 účastníků online.  

Střídání účastníků z jedné organizace v rámci jednoho místa není možné. Prosíme o respektování tohoto pravidla.

Storno podmínky: 

 • Pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete Letní školy zúčastnit a odhlásíte se do 20. června, bude Vám účtován storno poplatek ve výši 1000 Kč. Při odhlášení po tomto termínu bude účtován účastnický poplatek za program v plné výši. Stravné Vám bude vráceno. Je také možné za sebe poslat náhradníka. V případě zásahu vyšší moci a nutnosti Letní školu zrušit, budou vráceny 2/3 účastnického poplatku.
 • ALMŠ si vyhrazuje právo požadovat od účastníků testování či jiná preventivní opatření v souvislosti s Covid-19 nad rámec nařízení Ministerstva zdravotnictví či vlády ČR.
 • ALMŠ nenese odpovědnost za překážky jednotlivých přihlášených v účasti na vzdělávacích akcí s ohledem na případná opatření ministerstev či vlády ČR. Přičemž bereme v potaz, že účast na školení za účelem prohlubování nebo udržování kvalifikace se považuje za výkon práce, a naším cílem je realizovat Letní školu v plném rozsahu. 
 • ALMŠ si vyhrazuje právo na změnu programu. 

 

CENA

Letní škola naživo pro členské organizace: Kč 3 700,-.
Letní škola naživo pro nečlenské organizace: Kč 4 700,-

Letní škola online - Kč 490,- (ojedinělá nabídka, která se s nejvyšší pravděpodobností nebude opakovat).

Cena Letní školy naživo zahrnuje čtyřdenní program a ubytování (pondělí - pátek). Stravné se hradí přímo Ekocentru Loutí. Na Letní školu i ke stravě se přihlaste v levém menu v sekci PřihláškyOnline Letní školy je možné se účastnit jen v čase konání přednášek a dílen. Nahrávky k pozdějšímu zhlédnutí nebudou k dispozici. 

Úhrada obou faktur je podmínkou pro účast na Letní škole a také pro přihlášení na odpolední dílny. Koncem jara Vám po úhradě obou faktur zašleme přihlášku na odpolední dílny, které si vyberete dle svých preferencí. Čím dříve faktury zaplatíte, tím větší výběr dílen budete mít.

Ubytování je zahrnuto ve faktuře za Letní školu, která se hradí ALMŠ. Zázemí stanového městečka je vystavěno pro účastníky Letní školy a je zahrnuto v ceně pronájmu ekocentra, proto cenu za ubytování a služby ekocentra nelze oddělit od programu.

Letní školy v letech 2019, 2021 a 2022 budou z rozhodnutí (č. 14541862) ministra životního prostředí podpořeny ze Státního fondu životního prostředí v rámci výzvy 4/2018 (NP ŽP). Bez grantové podpory by Letní škola naživo stála 6300 Kč. 

        STRAVOVÁNÍ

Vegetariánské, veganské a hlavně vynikající! Loutí je místo v srdci přírody, obchod tu nenajdete. Na skromné osobní zásoby je možné využít společné lednice. 

Skladování větších zásob vlastních potravin a možnost soukromého vaření nelze zajistit. Vlastní stravování je i časově náročnější a v programu na něj není možné vyhradit více času.

Cena za plnou penzi: 450 Kč/den (od pondělního večera do pátečního oběda budou účtovány 4 plné penze). 


DĚTI A PSI

Přítomnost dětí ani psů na Letní škole není z kapacitních důvodů možná. Pokud nemůžete odjet od svého malého miminka, zajistěte mu prosím doprovod na dobu, po kterou se budete účastnit programu Letní školy. Doporučujeme zajistit ubytovací kapacity pro doprovod v okolí Loutí co nejdříve.

 

S SEBOU

 • stan, spacák, karimatka 
 • ekologické hygienické potřeby a ručník
 • vlastní hrnek na kávu/čaj, láhev na pití
 • plavky
 • hudební nástroje
 • hotovost, v Loutí není bankomat, ale skvělé tržiště ano
 • jmenovku s názvem školky - např. nášivku 
 • pěkné věci do tomboly
 • vybrané kousky z vašeho šatníku do SWAPu
 • nebrat - nádobí, to letos z hygienických důvodů zajišťuje Ekocentrum

 

TESTOVÁNÍ COVID-19

Potřebu testování vyhodnotíme na základě aktuální epidemiologické situace a vládních nařízení. Naším cílem je vytvoření bezpečného prostoru pro všechny zúčastněné.

 

KONTAKTNÍ OSOBY

Martina Dvořáková, tel. 604 569 166 - produkce
Zuzana Knap, tel. 608 558 685 - fakturace
Johana Passerin, tel. 777 822 808 - program

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se