Letní škola oslaví dětství jako zlatý věk lidského života

Zveřejněno: 2. 5. 2019

<  Zpět na výpis

10. Letní škola má podtitul “Zlatý věk”. Chceme přitáhnout pozornost k dětství jako k neopakovatelné fázi lidského života, kdy se děje mnoho důležitého: malý člověk si hraje a skrze hru se učí poznávat a milovat lidi a svět. Učí se důvěřovat sobě i lidem. Je to zlatý věk lidského života.

Dětství se však za posledních třicet let změnilo, nikoli však děti. Mizí místa, kde by si děti nikým nepozorovány mohly stavět svoje doupata, scházet se s kamarády, lézt po stromech. Vše se zrychlilo. Právě lesní školky se zejména ve velkých městech staly útočišti, kde děti mohou být dětmi a ne malými dospělými. My skuteční dospělí jsme zodpovědni za to, jaké životní podmínky dětem nabídneme.

Po téměř šesti měsících příprav nyní pouštíme do světa program desáté Letní školy pro pedagogy lesních mateřských škol a klubů. Otevíráme přihlašování a začínáme odpočítávat zbývající dny do startu Letní školy.

Utáboříme se opět v Loutí. Přivítáme dánskou pedagožku Helle Heckmann, která zcestovala celý svět se svou knihou Pět zlatých klíčů. Jaké jsou to klíče? To se návštěvníci Letní školy dozvědí nejen z přednášek paní Heckmann, ale také z její knihy, která vyjde v češtině u nakladatelství Malvern. Těšit se můžeme rovněž na Justinu Danišovou, která spolu se svým mužem Petrem zkoumá fenomén volné hry.

Vedle toho bude možné načerpat inspiraci na dílnách, relaxovat u zpěvu, potkávat se u ohně nebo si jít zaplavat do přehrady a prostě chvíli jenom být s lidmi, kteří jdou stejnou cestou.


Přijďte se nabít pozitivní energií a nápady!

 

Podmínky účasti najdete zde a přihlašovací formulář zde

 

Více informací k programu podá Johana Passerin.
Ohledně přihlašování, ubytování a plateb se obracejte na Martinu Dvořákovou.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se