Lesní chůva: dvoudenní přípravný kurz ke zkoušce 

11.6.2021 10:00 - 12.6.2021 16:00

ALMŠ pořádá přípravný kurz pro průvodce - nepedagogy v lesní MŠ dle § 5 odstavce (6) c) Vyhlášky MŠMT o předškolním vzdělávání 14/2005 Sb. Kvalifikace opravňuje např. k práci nepedagogického pracovníka v lesní MŠ.

Kurz je rozdělen do tematických bloků:

  • bezpečnost při práci s dětmi,
  • pedagogika a psychologie,
  • pracovněprávní vztahy.

Kurz nezahrnuje školení první pomoci ani samotnou zkoušku.

O lektorkách:

Johana Passerin stála u založení Asociace lesních MŠ, kde působí dodnes jako členka Rady, koordinátorka Skupiny pro kvalitu a vzdělávání. Od roku 2010 pracuje jako pedagožka v lesních školkách. Absolvovala čtyřleté studium waldorfské předškolní pedagogiky a mnoho stáží v předškolních zařízeních. V současné době studuje speciální pedagogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Lesním školkám poskytuje konzultace a kolegiální podporu, přednáší zejména na téma volná hra, pohádky, svátky a tradice a potřeby malého dítěte.  

Martina Březinová je ředitelkou a průvodkyní v LMŠ Lesmír a LK Lewandulka v Liberci. Je členkou Skupiny pro kvalitu, poradního orgánu ALMŠ, lektoruje kurzy o lesních školkách a práci se dřevem s dětmi, konzultuje. V roce 2012 dokončila doplňkové pedagogické studium Speciální pedagogika, obor Etopedie. V roce 2020 absolvovala Svatojánskou kolej, obor předškolní a mimoškolní pedagogika.  Od roku 2012 jezdí pravidelně na waldorfské letní akademie pro předškolní vzdělávání v Semilech, kde čerpá sílu a inspiraci pro svou práci s dětmi.
Miluje děti, knihy, přírodu, divadlo, dobré filmy, pohyb. Ráda zahradničí, plete, vaří, maluje, šije, kutí, cvičí a přetváří staré věci na nové. Zajímá se o pedagogiku a její směry, alternativní medicínu, permakulturu, psychologii, ekologii a člověka. Práce v lesní mateřské školce je její splněný sen. 

Termín konání: pátek a sobota, 11. - 12. 6.2021, čas bude upřesněn

Místo konání: LMŠ Lesmír, Horova 973, Staré Město, 460 01 Liberec

Cena: cena bude upřesněna 

Přihlásit se můžete ZDE.

Pro více informací se můžete obrátit na Martinu Dvořákovou.

 

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se