Krok za krokem do registru MŠMT - Brno

7.12.2016 11:00

Rozhodli jste se být prvními lesními školkami zařazenými do registru škol MŠMT? Víte rámcově, co vstup do registru obnáší a jdete do toho? Jako za starých časů zasedneme společně do kruhu a budeme sdílet vše, co o této nové legislativní příležitosti víme. Budeme pracovat každý s vlastním počítačem a návrhem potřebných dokumentů, které budou účastníkům upřesněny v potvrzovacím emailu. Cenné budou vámi zjištěné informace získané od referentů školství na vašich krajských úřadech. Za ALMŠ vyjednáváme účast zástupce státní správy na semináři (školského odboru).

V rámci postupu do registru krok za krokem proběhnou tři navazující semináře (úvodní proběhne ještě v roce 2016, další dva proběhnou v roce 2017). První se bude konat v prosinci, další na jaře a poslední v létě.

  1. seminář (5.12. Praha nebo 7.12. Brno): podklady potřebné k podání žádosti o registraci, sestavení popisu personálního, majetkového a finančního zajištění provozu, osnova Školního vzdělávacího programu, diskuze o jeho základních bodech nezbytných pro registraci. 
  2. seminář: zbývající doklady potřebné k úspěšnému přijetí do registru MŠMT. 
  3. seminář: dokumentace a povinnosti spojené s provozováním registrované lesní mateřské školy. 

Upozornění: první ročník tohoto cyklu znamená pilotní sdílení informací, které nejsou ověřené praxí, o to více bude účastníkům dávat prostor pro nastavení a vyjednání parametrů tak, jak v budoucnu mají fungovat.

Jak na vstup do rejstříku Vám poradí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD. a Magda Kvítková, která ALMŠ spolu s Terezou zastupuje na jednáních se zákonodárci.

 

Seminář je přínosný pro lesní MŠ podávající žádost o registraci (členské i nečlenské).

Kdy a kde:  středa 7. 12. 2016 od 11h do 13h, v Brně od na adrese KC Líšeň, Dělňák, Klajdovská 28, Brno-Líšeň. Mapa.

Přihlašovat se můžete zde.

Cena 3 seminářů: - 800/ 1 600 Kč -  členové a vznikající iniciativy ALMŠ/ nečlenové při platbě celého cyklu předem.

Cena úvodního semináře: - 400/ 700 Kč - členové a vznikající iniciativy ALMŠ/ nečlenové při platbě jednotlivých seminářů.

Kontakt: martina.dvorakova@lesnims.cz

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se