Krizový plán a bezpečné riziko

27.8.2018 10:00

Nebezpečí nebo výzva? Důležité je správně situace vyhodnotit.

V lesních mateřských školách jsou předškoláci celoročně v přírodě. Veřejnost se při této představě někdy chytá za hlavu s obavami, co vše se dětem může stát. Ano, může, ale zkušenosti ukazují, že se nic vážného neděje. Naopak, děti jsou každým dnem venku více v bezpečí. Čím to je? Na rizika venku se můžeme v první řadě dobře připravit, to budeme na semináři dělat pomocí risk-benefit analýzy. A také se můžeme podívat na riziko z jiného úhlu pohledu: co dětem hrozí tím, že to nezkusí? V příspěvku vám lektorka nabídne argumenty k zamyšlení pramenících z pedagogické perspektivy práce s rizikem. Může se pak stát, že druhý den se budete na dítě lezoucí po stromě dívat jinak.

Lektoruje PhDr. Tereza Valkounová, Ph.D.
Tereza dlouhodobě sleduje uplatnění konceptu vzdělávání pro udržitelný rozvoj, který ji přivedl k hlubšímu zájmu o lesní mateřské školy. Čerpá při tom zejména ze zkušeností nasbíraných během doktorského studia v Německu. Spoluzaložila a vede Asociaci lesních mateřských škol, která sdružuje a podporuje organizace vzdělávající celoročně venku.

Termín konání: 27. 8. 2018 10:00 - 14:00
Místo konání: DK Šárynka, V Podbabě, Praha 6 - Dejvice

Účastníci nedělního ZDrSEM a pondělního semináře budou mít možnost přespat v jurtě.

Přihlášky
Seminář je určen zástupcům certifikovaných lesních MŠ a klubů a těch, kteří se k certifikaci dle Standardů kvality chystají do konce roku 2018.

 

Seminář se koná v rámci projektu Rozvíjení kapacit LMŠ v ČR.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se