Kazuistická skupina Divnoděti

23.3.2023 17:00 - 23.3.2023 19:30

Kazuistické skupiny navazují na lednový webinář o základech inkluzivního vzdělávání v podmínkách lesní mateřské školy Divnoděti, během něhož se sešlo nejen téměř 60 účastnic a účastníků, ale také velké množství příběhů dětí, kterým mají jejich průvodci potřebu porozumět.

Lektorka nabízí možnost setkávat se v otevřených skupinách a společně probírat příběhy, které nám "dělají hlavu". Zamýšlet se, jak zlepšit nebo změnit podmínky, upravit vlastní přístup, zvýšit srozumitelnost komunikace ve vztahu k dítěti a k jeho rodičům. 

Budeme se učit stanovovat cíle pedagogické podpory a rozeznávat okamžik, kdy je na místě poradit se s odborníkem - psychologem, poradenským pracovníkem, logopedem, fyzioterapeutem. Na konkrétních případech budeme cvičit následující dovednosti:

  • Jak s ostatními dětmi ve skupině mluvit o odlišnosti?
  • Jak pečovat o sebe?
  • Jak mluvit o dítěti, které má větší potřebu podpory, s rodiči ostatních dětí tak, aby rodiče dotčeného dítěte necítili stud?
  • Jak doprovázet rodiče dítěte s speciálními pedagogickými potřebami procesem přijetí postižení svého dítěte.
  • Jaké jsou inkluzivní hodnoty a co přinášejí celé škole?

Vždy vybereme 2-3 příběhy, kterým se budeme věnovat. Podmínkou účasti v otevřené skupině je schopnost zachovat mlčenlivost o probíraných případech, vzájemná úcta a zájem o porozumění tématuKazuistické skupiny jsou otevřené pro jednorázovou i opakovanou účast.

O lektorce:
Johana Passerin působí jako průvodkyně v lesních MŠ již od roku 2010, od roku 2014 pak v lesní mateřské škole Hvězdy v lese, kterou založila a vede. Zkušenosti získávala na stážích v Německu, Rakousku, Dánsku, Izraeli, Švédsku, Skotsku a na Islandu. V ALMŠ a jejím pobočném spolku Škola lesem lektoruje a konzultuje, je členkou Rady a Skupiny pro kvalitu. Věnuje se také budování kontaktů se zahraničními lesními školkami a mezinárodní spolupráce. Absolvovala čtyřleté studium waldorfské předškolní pedagogiky, mnoho stáží v předškolních zařízeních a je kvalifikovanou chůvou pro děti od narození do začátku školní docházky. Absolvovala obor Speciální pedagogika předškolního věku - učitelství pro MŠ na Univerzitě Palackého, kde dále studuje muzikoterapii.

Termín a čas konání: čtvrtek 23. 3. 2023 v čase 17:00 - 19:30 

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou den před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení, hodí se instalace aplikace ZOOM. Setkání není organizátory nahráván pro pozdější poslech, ani není dovoleno jej nahrávat pro vlastní potřebu.


Cena: 890 Kč pro členy ALMŠ / 1 090 Kč pro ostatní

Přihlásit se můžete ZDE.  


Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se