Jít do toho, či ne? A jak? Setkání zakladatelů škol

10.10.2016 18:00

10. října, 18-21 hodin, Impact Hub Brno – Cyrilská 7, Brno-střed.

Po úspěšném pražském Setkání zakladatelů škol se necelý týden poté těšíme do Brna! V hlavním městě, kde se nás sešlo přes dvě desítky, vznikla navíc od samotných účastníků poptávka po dalším specializovaném semináři, který zasvětí budoucí zakladatele ještě detailněji do právních předpisů a ostatních náležitostí, které je třeba před ostrým startem nové školy neopomenout.

„Žádná škola podle mých představ v dosahu, já snad založím vlastní,“ říkají si každoročně v Česku stovky rodičů. Desítky z nich se k odvážnému kroku nakonec opravdu odhodlají. Ne všichni se ale dočkají výsledku podle svých představ. Původní iluze po idylickém startu často velmi rychle berou za své, kolektiv se štěpí na názorové frakce a i nejspřízněnější rodiče se začínají odvracet.

To je černý scénář, který se však při nevyvarování se základních chyb opakuje s železnou pravidelností. Jak tomu předejít? Nebo snad opravdu lepší nechat si založení školy včas rozmluvit?

Na to odpoví náš pravidelně nepravidelný cyklus Setkání zakladatelů škol  možnost inspirativní výměny zkušeností pro ty, kteří už svou školu založili, i těch, kteří se teprve chystají. Po jarním brněnském setkání se vracíme do moravské metropole i letos na podzim.

Konkrétně 10. října, 18-21 hodin, Impact Hub Brno – Cyrilská 7, Brno-střed.

Setkání bude v režii zkušených zakladatelů, ředitelů škol a lektorů: Jan Sýkora (zakladatel školy Na rovině v Chrudimi, současný ředitel ZŠ Hučák a vysokoškolský pedagog), Jindřich Monček(zakladatel a ředitel školy Jedna radost v Poděbradech) a Pavel Kraemer (ředitel Institutu pro podporu inovativního vzdělávání).

Témata: 1. Před ostrým startem (překlápíme sdruženou školu na školu v rejstříku; komunikace se státní správou a samosprávou; komunikace s dalšími partnery – ČŠI, krajský úřad, hygiena, stavební odbor apod.), 2. Škola začala (jak se ze všech nových povinností nezbláznit – matrika; rozpočtování, rady a jejich funkce), 3. Možný vznik Klubu spřátelených škol v brněnském regionu (myšlenka z jarního setkání). Zároveň představíme nové možnosti propagace Vaší školy na našem webu.

Vedle již zmíněného se zaměříme také se na aktuální palčivé problémy a pokusíme si navzájem poradit.  Pomůžeme vám s tvorbou týmu, vzděláváním a podporou učitelů nebo jak naladit spolupráci školy a rodičů. Budeme vzájemně sdílet čerstvé zkušenosti z několika nově založených škol v okolí a budeme je konfrontovat se zkušenostmi škol, které byly založeny dříve.

Registrace zde: http://modernivzdelani.cz/registrace-do-udalosti

Vstupné: 250 Kč při registraci a platbě předem (číslo účtu: 2400896220/2010 (Fiobank)), do pozn.: Jméno, Setkání zakladatelů Brno), 300 Kč na místě.

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/1776032079336759

Přijďte se propojit se svými (budoucími) kolegy zakladateli co nejdříve. Věřte, že vám to v budoucnu může ušetřit mnoho starostí i peněz.

Těší se na vás pořádající tým Institutu pro podporu inovativního vzdělávání!

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se