Jak prosadit zájmy lesní školky v komunální politice?

24.11.2022 18:00 - 24.11.2022 19:30

Podpůrná skupina pro členské organizace ALMŠ ke spolupráci s nově zvolenými zastupitelstvy měst a obcí.

Je po volbách, v řadě míst vznikly či brzy vzniknou nová zastupitelstva. Pro lesní MŠ a kluby je to příležitost začít u čistého stolu. Jedním z pravidel je nepřinášet novou agendu, ale navázat na to, co má zastupitelstvo v plánu. Co to může být? Většina lesních školek nabízí obci důležitou funkci - zajišťuje kapacity pro předškolní děti. To není málo. Z toho vyplývá, že může žádat o podporu. V čem? Typicky jsou to otázky územního plánování a finanční či věcná podpora. 

Jak jednat se zastupiteli budeme sdílet na listopadové podpůrné skupině. Hostem bude Zuzana Sýkorová ze spolku Esedra, který ve spolupráci s obcí připravuje nový vzdělávací projekt. Vítány jsou školky, které mají s obcí již navázanou dlouhodobou spolupráci a svoji zkušenost mohou sdílet, i ty, které se na zastupitelstvo nebo ke spolupráci s obcí chystají poprvé.  

Termín: čtvrtek 24. 11. 2022 od 18:00

Podpůrná skupina se uskuteční online, předpokládaná délka je 60 - 90 minut. Zájemce prosíme o přihlášení ZDE.

Podpůrná skupina je určena výhradně členským organizacím ALMŠ a je zdarma. 

 

 

Podpůrná skupina se koná v rámci projektu Advokační podpora předškolního vzdělávání v přírodě podpořeného z programu ACTIVE CITIZENS FUND, který je realizován v rámci Fondů EHP a Norska 2014 – 2021 a který v ČR spravuje Konsorcium, které tvoří Nadace OSFVýbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut.  
Prostřednictvím Fondů EHP a Norska přispívají státy Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s patnácti evropskými státy. 

 

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se