Jak přivést školní vzdělávací program k životu

1.3.2019 10:00

Seminář je zaměřený na pochopení školního vzdělávacího programu jako živého procesu. Na principu badatelského cyklu si ukážeme, že ŠVP může (musí!) být živý dokument, který najde využití v každodenním životě školky.

Seminář je vhodný právě pro vás, pokud již ŠVP máte, ale cítíte, že byste to chtěli udělat lépe. Nebo je vám jasné, že byste měli vnést do pedagogické koncepce vašeho klubu či LMŠ systém a řád, ale nevíte, ze kterého konce začít. Možná je pedagogická koncepce vaší školky manifestem vašich pedagogických ideálů, ale zároveň i pedagogických ideálů vašich předchůdců, nebo kolegů, kteří již ve školce nepracují. Možná máte skvěle popsané cíle, ale chybí vám ujasnit si, jak se k nim dostanete. Možná jste při psaní čerpali z různých zdrojů a zapomněli je uvést.

Možná jste naplánovali spoustu věcí, ale už nemáte prostor je vyhodnocovat.

Ukážeme si, že evaluace není sprosté slovo, ale činnost velice potřebná ke zdárnému průběhu výchovně vzdělávacího procesu. Naučíme vás ještě několik dalších sprostých slov i to, jak si je osvojit ke svému užitku. Ze semináře si odnesete pochopení struktury ŠVP a jistotu, že si dokážete napsat svůj dokument a naplnit jej smysluplným obsahem vyjadřujícím ducha vaší lesní školky.

 

Lektorka Johana Passerin je ředitelkou lesního klubu Hvězdy v lese, členka Rady a Skupiny pro kvalitu ALMŠ, absolventka Semináře waldorfské pedagogiky a studentka oboru Speciální a předškolní pedagogika na Univerzitě Palackého v Olomouci.

 

Termín: 1. březen 2019, 10 - 18 hod.

Místo konání: VAKUUM, Husova 5, Praha 1

Cena: 1 190Kč členové, předplatitelé Informačního servisu, studenti / 1 450 Kč ostatní

Přihlašovat se můžete zde

 

Kontaktní osoba: Martina Dvořáková

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se